wtorek, 14 lipca 2015

Jak poradzić sobie z problemową skórą twarzy? Maseczki pielęgnacyjne

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na pielęgnację skóry twarzy są maseczki. Nie ważne jaka, z szarej glinki czy z awokado. Dzisiaj przedstawię Wam kilka pomysłów na maseczki zrobione w domu.

1) Maseczka z banana
Potrzebne będą:
- 1 banan
- blender lub mikser
- 1 żółtko z jajka
- miód
Sposób przygotowania:
Banana obieramy i dzielimy na pół. Pół banana miksujemy. Uzyskaną papkę mieszamy z żółtkiem i dodajemy łyżeczkę miodu. Maseczkę należy trzymać na twarzy przez 20 minut, następnie spłukać letnią wodą.
Nasza skóra stanie się nawilżona oraz bogata w niezbędne witaminy m.in. witaminy z grupy B oraz witaminę C, a także wiele minerałów i pierwiastków śladowych jak np. potas, fluor czy magnez.2) Maseczka z malin
Potrzebne będą:
- maliny, ok. 15
- otręby pszenne
- 1 żółtko z jajka
- miód
Sposób przygotowania:
Maliny rozgnieść na papkę (np. widelcem). Dodać żółtko, otręby pszenne i łyżeczkę miodu i wymieszać wszystko ze sobą. Nasz preparat odżywczy nałożyć na twarz i szyję na około 20 minut, spłukać letnią wodą.
Maliny zawierają całą masę witamin A, B2, E i PP.


3) Maseczka majonezowa
Potrzebne będą:
- 1 żółtko z jajka
- sok z cytryny
- oliwa z oliwek
Sposób przygotowania:
Sok cytrynowy ucierać z żółtkiem i wlewać oliwę z oliwek dopóki nie powstanie majonez. Nałożyć na twarz i szyję, zmyć po 30 minutach letnią wodą.
Odżywia skórę suchą i szorstką.


4) Maseczka z twarogu
Potrzebne będą:
- świeży twaróg (DOMOWY TWARÓG- nie zużyjemy całego, więc to co zostanie można wykorzystać np. na kanapki)
- miód
Sposób przygotowania:
Dwie łyżki świeżego twarogu wymieszać z jedną łyżką miodu. Przygotowaną maseczkę starannie nałożyć na twarz. Po 20 minutach zmyć letnią wodą. Po zmyciu najlepiej wklepać w twarz krem odżywczy.

Maseczki najlepiej robić pod koniec lata, ponieważ nasza skóra jest wtedy przesuszona przez słońce i w wielu przypadkach przez tzw. morską bryzę, a przy okazji poprawiają wygląd naszej skóry (wszyscy chcemy wyglądać dobrze po powrocie z wakacji).


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza