sobota, 9 grudnia 2023

Premiery świąteczne/zimowe 2023 : edycja dziecięca

 


Świąteczne premiery przedstawiłam Wam już jakiś czas temu, jednak w mojej głowie narodziły się wyrzuty sumienia: no bo co mam zrobić z tymi wszystkimi powieściami świątecznymi i zimowymi dla najmłodszych? Przecież oni też potrzebują takiej wiedzy! Także z tego wszystkiego narodził się ten wpis - poniżej odnajdziecie książki dla najmłodszych (i nie tylko!), które docelowo poruszają tematykę świąteczną i zimową. Miłej lektury. :)

Antek i Antosia. Tydzień przed… Bożym Narodzeniem, Klaudia Piróg, Marysia Panas
PREMERA: 25.10
Wydawnictwo: Dziwimisie
Już za tydzień święta Bożego Narodzenia, więc do Antka i Antosi przyjadą babcia z dziadkiem.
Rodzeństwo musi razem z rodzicami przygotować wszystko na święta.
Czy uda im się na czas ubrać choinkę, spakować prezenty i upiec pierniczki?


Śnieżna dziewczynka, Sophie Anderson
PREMIERA: 25.10
Wydawnictwo: Świetlik
Pierwszy śnieg ma magiczną moc...
Tasza wraz ze swoim dziadkiem lepi śnieżną dziewczynkę i marzy o tym, żeby ożyła. Gdyby tylko takie pragnienie mogło się spełnić... Niebawem w dolinie pojawia się Aliana stworzona z życzeń, światła gwiazd, płatków śniegu i magii. Tasza i Aliana szybko się zaprzyjaźniają, ale im więcej czasu spędzają razem, tym obficiej pada śnieg i tym mroźniejsza staje się zima. Wtedy dolinę nawiedza straszna zamieć… Czy wyjątkowa przyjaźń przetrwa wszystkie trudności? Czy do doliny w końcu zawita wiosna? Tylko co wtedy stanie się ze śnieżną dziewczynką?


Oczekiwanie na święta. Co zrobi Frania, Barbara Supeł
PREMIERA: 25.10
Wydawnictwo: Świetlik
Cześć, mam na imię Frania. Mam tyle samo lat, co palców u ręki, czyli pięć. Mam też piętrowe łóżko i starszego brata Ryśka. I jeszcze siostrę Anielkę, ale ona jest dzidzią, więc śpi w pokoju z mamą i tatą. Chodzę do przedszkola (pod warunkiem że nie mam zielonego kataru). Tym razem Frania i jej rodzeństwo czekają na zbliżające się Boże Narodzenie. A czekanie może się okazać wielkim wyzwaniem!


Precelek i pierwszy śnieg, Agata Romaniuk
PREMIERA: 25.10
Wydawnictwo: Agora
Hurra! To pierwszy śnieg w życiu Precelka. Świat wygląda jak przykryty kołdrą z bitej śmietany. Koci maluch wybiera się z jeżem Jurkiem na sanki. Czy poradzą sobie z jazdą z górki na pazurki, hamowaniem ogonem i zaspami?
Na szczęście towarzyszy im kot Morfeusz – specjalista od śnieżnych wyścigów.


Święta z Panem Wierszysławem, Elżbieta i Witold Szwajkowscy
PREMIERA: 25.10
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Basia i Bartek to rodzeństwo, które w okresie bożonarodzeniowym poznaje nowego sąsiada – pana Wierszysława. Dzieci są zainteresowane lokatorem, ponieważ ma bardzo ciekawy nawyk – na wszystkie pytania odpowiada wierszem.
Wspólnie spędzą czas adwentu, dzięki czemu dzieci poznają różne świąteczne tradycje, których zrozumienie ułatwi pan Wierszysław.
Książka zawiera 24 świąteczne opowieści oraz krótkie zadania dla małych czytelników, które będą mogli wykonywać w oczekiwaniu na święta.Renifery Świętego Mikołaja, Maria Kasprzak
PREMIERA: 25.10
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Mikołaj ma dziewięć w drużynie reniferów, rumaków zimy. Każdy z nich nosi piękne imię i zaraz wszystkie policzymy!
„Renifery Świętego Mikołaja” to wesoła rymowanka z motywem wyliczania i wyszukiwania. Poszczególne fragmenty tekstu odnoszą się do każdego z dziewięciu reniferów Świętego Mikołaja. Historia z pewnością umili najmłodszym czytelnikom przedświąteczny czas.


Magiczne Święta. Księga gwiazdkowych różności, opracowanie zbiorowe
PREMIERA: 25.10
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Boże Narodzenie to wyjątkowe i magiczne Święta!
Poznaj świąteczne tradycje w Polsce i na świecie. Dowiedz się, dlaczego ubieramy choinkę i co oznaczają jej ozdoby. Przeczytaj o pierwszym Bożym Narodzeniu, opowieść o Trzech Królach i
Świętym Mikołaju oraz historię elfa Bazylego. Wypróbuj proste przepisy wigilijne i zrób swoją świąteczną kartkę. Zaśpiewaj najpiękniejsze polskie kolędy.


Reniferki ratują święta, Raj Kaur Khaira
PREMIERA: 25.10
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Już prawie Wigilia, a rakiety na saniach Mikołaja wybuchły! Ponieważ zostało coraz mniej czasu do wyjazdu, Mikołaj wyrusza na poszukiwanie zwierząt, które pomogą mu dostarczyć świąteczne prezenty dzieciom na całym świecie. Niedźwiedzie polarne są silne, ale są zbyt senne. Narwale są szybkie, ale prezenty przecież nie mogą się zamoczyć. Za to renifery są idealnymi kandydatami do pomocy, zwłaszcza, że samice mają pewien sekret... Potrafią latać!


Dwanaście świątecznych dni, Barry Timms
PREMIERA: 25.10
Wydawnictwo: Zielona Sowa
W ferworze świątecznych przygotowań zwierzątka nie zauważają, jaki robią wokół siebie bałagan. Góry śmieci są wszędzie! Przerażony tym, co widzi, Święty Mikołaj pisze list do leśnych przyjaciół, prosząc ich, aby po sobie posprzątały. Zwierzątka z ochotą zabierają się do pracy, a dwanaście wypełnionych zabawą dni będzie mieć wspaniały, ekologiczny finał: walające się śmieci zostaną odpowiednio posortowane i poddane recyklingowi albo wykorzystane ponownie.


Marcelinka i świąteczny kołowrotek, Katarzyna Kucewicz
PREMIERA: 25.10
Wydawnictwo: Frajda
Marcelinka to bardzo wrażliwa dziewczynka, która chodzi do pierwszej klasy. Zbliżają się święta i bardzo dużo się dzieje, zarówno w szkole, jak i w domu. Istny kołowrotek! Przygotowywanie ozdób choinkowych, wybór świątecznego drzewka, nauka jazdy na łyżwach, porządki, przedświąteczne szkolne spotkanie, no i rodzinna Wigilia. Wszystkim tym wydarzeniom towarzyszy cała gama najróżniejszych emocji!
Czy uda się wybrać choinkę na bożonarodzeniowym jarmarku, gdzie jest zbyt tłoczno i głośno? Czy można bać się nauki jazdy na łyżwach? Jak powiedzieć prawdę o swoich uczuciach przyjaciółce? Czy istnieje sposób by namówić młodszego brata do porządków we wspólnym pokoju?


Bajki o elfach, Barbara Supeł
PREMIERA: 25.10
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Już za chwilę święta, a elfy z Gwiazdkowej Krainy Świętego Mikołaja mają tyle do zrobienia!
Kto uratuje uszkodzone sanie Mikołaja? Czy elfica Esterka spełni dobry uczynek tuż przed Gwiazdką? Czy Lucjan przełamie swój lęk i wystąpi na balu w Gwiazdkowej Krainie?


Sklepik z magicznymi zwierzętami. Mopsorożek i świąteczne życzenie, Matilda Rose
PREMIERA: 25.10
Wydawnictwo: Wilga
Pani Łapka prowadzi magiczny sklepik za zwierzętami. Każde z nich ma inną moc i każde potrafi zmienić los księżniczki lub księcia, do którego trafi.
Przepięknie ilustrowane książki o pokonywaniu dziecięcych trudności, nabywaniu pewności siebie, przyjaźni. A do tego pełne magii…
 

Edzio Płoza i śnieżne binokle, Marcin Malec
PREMIERA: 25.10
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Edzio Płoza jest synem znanego w całym mieście producenta zabawek – Nikolasa Płozy. Chłopiec, odkąd pamięta, zawsze miał „głowę w chmurach”. Wszystko wypadało mu z rąk, a jeżeli ktoś miał wejść w kałużę (lub co gorsza psią kupę), był to on.
Pewnego dnia okazuje się, że tata Edzia jest Świętym Mikołajem, który od lat rozwozi dzieciom prezenty. Tuż przed
Wigilią dzieje się straszna rzecz – tata przestaje widzieć przez Śnieżne Binokle, które dawały mu magiczną moc.
Tylko Edzio może uratować święta i dostarczyć dzieciom prezenty.
Jak sobie poradzi z tym zadaniem?


Miś Pracuś. Święta, Benji Davies
PREMIERA: 25.10
Wydawnictwo: Wilga
Miś Pracuś czeka na Gwiazdkę! Dołącz do niego, baw się naklejkami i odszukuj na ilustracji wskazane przedmioty.


Jak dzieci świętują Boże Narodzenie na całym świecie, Pavla Hanackowa
PREMIERA: 25.10
Wydawnictwo: Znak
A gdyby tak na wigilijnym stole zamiast karpia pojawiło się ciasto truskawkowe? Święty Mikołaj przywoziłby prezenty saniami zaprzężonymi w kangury, a zamiast choinek ozdabialibyście… łodzie?
Święta obchodzimy na całym świecie, ale w różnych zakątkach świata wyglądają one zupełnie inaczej!
Odszukaj psotne gobliny, które wchodzą do greckich domów przez kominek i płatają figle. Poznaj Befanę, dobrą włoską wiedźmę, która potrafi nieźle zaskoczyć najdziwniejszymi prezentami. A może spodoba ci się pomysł, żeby na pasterkę pojechać na wrotkach, jak dzieci z Wenezueli?
Odkryj nieznane tradycje świąteczne i sprawdź, jak dzieci na całym świecie obchodzą święta Bożego Narodzenia.


Kicia Kocia i Nunuś. Sporty zimowe, Anita Głowińska
PREMIERA: 25.10
Wydawnictwo: Media Rodzina
Zimowa książka z czterdziestoma czterema otwieranymi okienkami! Kicia Kocia i Nunuś uwielbiają zimę. Mogą lepić bałwana, rzucać się śnieżkami, ale nie tylko. Zimą mogą także uprawiać sporty. Otwierając kolejne okienka, razem z Kicią Kocią i Nunusiem mały czytelnik pozna różne rodzaje sportów zimowych: skoki narciarskie, łyżwiarstwo, slalom, hokej i wiele innych.


Choinka Pana Igiełki, Robert Barry
PREMIERA: 6.11
Wydawnictwo: Muchomor
Do domu pana Igiełki dostarczono choinkę! Największą, jaką kiedykolwiek widział. Właściwie, to aż za dużą – żeby ustawić ją w salonie, trzeba ściąć czubek. Co się z nim stanie?
Pełna humoru i uroku opowieść, która wprowadzi całą rodzinę w magię Świąt!


Wesołego czego?, Eoin McLaughlin
PREMIERA: 8.11
Wydawnictwo: Mamania
Całe to świąteczne zamieszanie jest dla Jeża i Żółwia nieco przytłaczające. Potrzebują chwili spokoju, aby zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi w świętach…
To pierwsza Gwiazdka Jeża i Żółwia. Nie do końca wiedzą, co to właściwie jest, z czym się wiąże i co się wtedy robi. Lis uważa, że w świętach chodzi o prezenty. Borsuk jest zdania, że głównie o ucztowanie. Dla Sroki to czas śpiewania.
Ukochani bohaterowie, Jeż i Żółw, wracają w świątecznej odsłonie, aby przekazać nam coś bardzo ważnego – że święta to czas spędzony z tymi, których kochasz.Świąteczne prezenty. Kubuś i Przyjaciele, Anna Bańkowska, Lach
PREMIERA: 8.11
Wydawnictwo: Olesiejuk
Jakie prezenty Mikołaj zostawił Kubusiowi i jego przyjaciołom? Otwórzcie okienka i sprawdźcie sami!


Elf z choinki, Anna Włodarkiewicz
PREMIERA: Świetlik
Wydawnictwo: 8.11
Pewnej grudniowej nocy mały elf ożywa pod choinką. Zauważa, że świąteczne drzewko ubrane jest tylko częściowo. Elf zastanawia się, dlaczego ludzie przerwali pracę i zostawili ozdoby w takim rozgardiaszu. To miały być jego pierwsze Święta, ale wszystko wskazuje na to, że nic z tego nie będzie. Elf wraz z innymi ozdobami postanawia dokończyć ubieranie choinki. Czy dzięki wspólnej pracy i wzajemnej pomocy uda im się przystroić drzewko? Czy rodzina wróci na Święta do domu?


Trefny Mikołaj, Artur Gębka
PREMIERA: 8.11
Wydawnictwo: Muza
Mroźny, spokojny, gwiazdkowy wieczór. Nagle szok! Z nieba spada worek pełen prezentów. Do akcji wkracza policja z nadinspektorką Barszcz na czele i zabezpiecza znalezisko. Przed policjantką trudne zadanie – musi oddać worek Świętemu Mikołajowi. Ale jak to zrobić, kiedy w odpowiedzi na ogłoszenie zgłasza się ich kilku? Sprawa jest podejrzana… A jeżeli prezenty trafią w ręce oszusta?


Tańczące światła, Yuval Zommer
PREMIERA: 8.11
Wydawnictwo: Dwukropek
Zorza polarna migocząca na arktycznym niebie to jeden z najbardziej nieuchwytnych, ale zapadających w pamięć widoków na świecie. Ta piękna liryczna książka nie tylko przedstawia sposób, w jaki zorza "podróżuje” z kosmosu na Ziemię, ale obrazuje również jego magiczny wpływ na ludzi i stworzenia, które przyglądają się jej blaskowi. Lisy polarne baraszkują pod rozgwieżdżonym niebem, wieloryby i maskonury śpiewają, a światło zorzy tańczy, tkając magiczną nić w zamarzniętych krainach. Ta książka to iskrzące się nastrojowe arcydzieło.


Operacja: szopka, Jenny Pearson
PREMIERA: 8.11
Wydawnictwo: Wilga
Pięcioletnia Molly i jej starszy brat Oscar są świadkami wybuchu w ogrodzie u dziadków. Kiedy idą sprawdzić, co się wydarzyło, spotykają… archanioła Gabriela. Okazuje się, że anioł zgubił Maryję, Józefa, mędrca i osła. A to oznacza jedno – nie będzie świąt Bożego Narodzenia. A to oznacza jedno – nie będzie prezentów! Oznacza również, że nie będzie Oscara, którego rodzice poznali się, kiedy tata śpiewał kolędy. Oznacza też, że losy świata mogą się potoczyć zupełnie inaczej.


Mopsik, który chciał zostać świątecznym jednorożcem, Bella Swift
PREMIERA: 8.11
Wydawnictwo: Wilga
Poznaj przygody wesołego mopsika Peggy! Książka zawiera trzy opowieści "Mopsik, który chciał zostać jednorożcem", "Mopsik, który chciał zostać reniferem", "Mopsik, który zostać elfem"


Dziadek do orzechów i świąteczne machlojki Mysiego Króla, Alex T. Smith
PREMIERA: 8.11
Wydawnictwo: Świetlik
Mysi Król coś knuje – w noc przed Bożym Narodzeniem kradnie klucz do Królestwa Słodyczy i postanawia raz na zawsze zatrzymać Boże Narodzenie! Tylko Klara i Fred Strudel oraz ich nowy przyjaciel Dziadek do Orzechów mogą go powstrzymać. Ale kiedy chłopiec zaczyna zmieniać się w mysz, rozpoczyna się wyścig z czasem, aby dostać się do Królestwa Słodyczy i znaleźć Cukrowego Wieszczka – tylko on może złamać klątwę!
Czy poszukiwaczom przygód uda się powstrzymać złowrogiego Króla Myszy i uratować Freda, zanim będzie za późno?


Bolek i Lolek ratują święta, Joanna Olech
PREMIERA: 8.11
Wydawnictwo: Znak
Łup, łup! Ktoś załomotał do drzwi. Bolek otworzył z rozmachem i zaniemówił. Wysoki jegomość w czerwonym ubraniu uśmiechał się do niego spod białej brody. Dlaczego Święty Mikołaj zamiast pędzić na saniach i przeciskać się przez kominy, stoi w progu domu? A gdzie są prezenty? Potrzebna jest natychmiastowa pomoc!
Bez Bolka, Lolka i Tosi Gwiazdka może się nie udać, bo elfy nie nadążają ze świątecznymi przygotowaniami. Przyjaciele dołączają do Świętego Mikołaja i – choć nie saniami, tylko tramwajem – ruszają w drogę. Pierwszy przystanek – schronisko dla psów. To psiaki też czekają na prezenty?


Krok po kroku. Święta Hani i Stasia, Patrycja Wojtkowiak-Skóra
PREMIERA: 8.11
Wydawnictwo: Wilga
Poznaj tradycje świąteczne razem z Hanią i Stasiem! Otwieraj okienka i odkrywaj zaskakujące obrazki. Zostań detektywem i znajdź wszystkie elementy na ilustracjach.


Gwiazdko, spełnij me życzenie. Kubuś i Przyjaciele. Catherine Hapka
PREMIERA: 8.11
Wydawnictwo: Olesiejuk
Gdy zapada noc, Krzyś odkrywa przed Kubusiem tajemniczy świat gwiazd. Uczy go rozpoznawać gwiazdozbiory, wskazuje Mały Wóz, Wielką Niedźwiedzicę i Pas Oriona. Ale gdy Krzyś odchodzi, Puchatek nie szuka konstelacji, tylko razem z pozostałymi mieszkańcami Stumilowego Lasu dają się ponieść wyobraźni.
Razem z nimi wyrusz do świata imaginacji, i przekonaj się, czy gwiazdka ma moc, by wskazać odpowiednią drogę i spełniać nasze największe życzenia.


Operacja sprzedawca pierniczków, John Lier Horst
PREMIERA: 8.11
Wydawnictwo: Media Rodzina
Latem w budce na ulicy plażowej sprzedawano lody, teraz – w okresie przedświątecznym – ktoś postanowił sprzedawać w niej pierniczki. Kiedy młodzi detektywi przychodzą tam ponownie na zakupy, zastają tabliczkę zaraz wracam. Coś się nie zgadza. Czy sprzedawca jeszcze wróci? Dlaczego skorzystał z budki stojącej blisko zamkniętego domu? Gdy Tiril i Oliver zauważają dziurę wyciętą w tylnej ścianie, ruszają do akcji…
Ukryte na każdej stronie zadanie to, oczywiście, zaproszenie do wspólnej zabawy dla czytelników! Wystarczy być uważnym i dociekliwym, by dzięki wskazówkom ukrytym w tekście i na ilustracjach samodzielnie rozwiązać zagadki.


Pracowite elfy. Zimowe rymowanki. opracowanie zbiorowe
PREMIERA: 8.11
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Elfy się krzątają, pakują prezenty: lalki, książki, misie, auta i okręty.
„Zimowe rymowanki” to seria klasycznych wierszyków, rymowanek i piosenek o tematyce świątecznej i zimowej. Sztywne strony i zaokrąglone rogi książki są bezpieczne dla dziecka. Proste, kolorowe ilustracje przykują uwagę maluszka.


Basia. Wielka księga świąteczna. Zofia Stanecka
PREMIERA: 8.11
Wydawnictwo: HarperKids
Basia uwielbia święta Bożego Narodzenia! A najbardziej wspólne robienie zabawek, ubieranie choinki i to, że wszędzie jest dużo światełek, a cały dom pachnie pierniczkami. Szkoda tylko, że na kolejne Święta trzeba czekać calutki rok! No i jeszcze jest kłopot ze śniegiem, który nie zawsze chce spaść. Kiedy jednak wreszcie spadnie, można pojechać na narty. Basia lubi zimowe wyjazdy. I lubi śnieg, bo kiedy pada, świat robi się biały, cichy i magiczny jak z baśni. „Zima jest superowa!” – myśli Basia, gdy nadchodzą Święta.
Trudno się z nią nie zgodzić!
Świąteczny tom o przygodach Basi ociepli nawet najchłodniejszy zimowy wieczór i zachęci dzieci oraz rodziców do wspólnej aktywności w oczekiwaniu na najmilszy czas w roku.


Pierwsza gwiazdka w Cichej Dolinie, Barbara Anna Wicher
PREMIERA: 8.11
Wydawnictwo: Świetlik
Królik Stefek mieszka w Cichej Dolinie, w której z tajemniczych powodów nigdy nie obchodziło się Świąt Bożego Narodzenia. Większość mieszkańców nawet nie słyszała o takiej tradycji. Pewnego dnia Stefek odkrywa jej istnienie i postanawia sprawić, by w Cichej Dolinie rozbłysła pierwsza gwiazdka. W przedsięwzięciu pomagają mu kuzynka, koledzy, a później również babcia, która jako jedna z nielicznych pamięta, jak obchodzi się Święta. Wszystkie króliki są pełne entuzjazmu, ale przygotowania nie obywają się bez kłopotów. Czy w Cichej Dolinie uda się zasiąść do wigilijnego stołu?
Magiczna, ciepła opowieść dla dzieci, która umili czas oczekiwania na Gwiazdkę. Książka w formie kalendarza adwentowego zawiera 24 rozdziały – idealne do czytania każdego dnia grudnia aż do Wigilii.


Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Wioska Świętego Mikołaja. Agnieszka Mielech
PREMIERA: 8.11
Wydawnictwo: Wilga
Wskakujcie do sań wraz z Tajnym Klubem Superdziewczyn i ruszajcie do Rovaniemi w Laponii, by spotkać Świętego Mikołaja, elfy i renifery.
Czekają was zwiedzanie świątecznej wioski, przejażdżka psim zaprzęgiem, szaleństwo na skuterach śnieżnych i wizyta w warsztacie elfów. A do tego poszukiwanie zorzy polarnej! Kto wie, może nawet będziecie mieli swój udział w tajnej misji? Bo oto część listów, wysłanych do Mikołaja przez dzieci z całego świata, ginie w niewyjaśnionych okolicznościach...
Emi i jej paczka biorą sprawy w swoje ręce i rozpoczynają nową tajną misję, której stawką będzie uratowanie świąt i honoru Świętego Mikołaja!


Jak Grinch skradł Święta, Dr Seuss
PREMIERA: 8.11
Wydawnictwo: Kropka
"Jak Grinch skradł Święta" Dra Seussa po raz pierwszy w języku polskim, w mistrzowskim tłumaczeniu Michała Rusinka!
Dzięki zwariowanym rymowankom i szalonej grafice poznacie historię zrzędliwego Grincha i jego diabelskich prób ukradnięcia Świąt mieszkańcom Ktosiowa!
Znana na całym świecie klasyka świątecznej literatury dziecięcej to doskonały prezent pod choinkę dla młodych i starszych.


Totalnie chaotyczne święta Lottie Brooks, Katie Kirby
PREMIERA: 8.11
Wydawnictwo: Znak
Kochany Święty Mikołaju,
w tym roku na święta chciałabym:
* żeby moja siostra Bella nie zwymiotowała na prezenty jak rok temu,
* 200 kitkatów (ale tych normalnych, nie w multipaku),
* nowego brata, który nie będzie puszczać bąków (nazywa je „ciasteczkowym smrodkiem”, ohyda!),
* żeby megaciacho Antoine (to ten chłopiec z Francji) zrobił mi meganiespodziankę w stylu komedii romantycznych z Netfliksa,
* superbłyszczący cień do powiek z brokatem,
* nowy pamiętnik (zdecydowanie za szybko się kończą).
XOXO
Lottie Brooks
PS Czy do świątecznej skarpety zamiast pomarańczy możesz wrzucić czekoladę?
Najbardziej chaotyczne święta Lottie nadciągają! A wraz z nimi Antoine i jego rodzinka. Tylko co na to rodzice Lottie?


Kicia Kocia i święta, Aneta Głowińska
PREMIERA: 8.11
Wydawnictwo: Media Rodzina
Kolejna książka z serii do czytania, bazgrania i kolorowania, tym razem o przygotowaniach do Gwiazdki. Kicia Kocia i jej braciszek Nunuś pieką pierniczki i ubierają choinkę, a także dzielą się wiedzą o zwyczajach świątecznych na całym świecie.


Opowieść wigilijna czyli kolęda prozą, Charles Dickens, Lisa Aisato
PREMIERA: 8.11
Wydawnictwo: Literackie
Ebenezer Scrooge nie lubi ludzi, nie znosi świąt, gardzi radością i dba jedynie o własny interes, który przynosi pieniądze. Nie ma wszak nic cenniejszego niż majątek! Scrooge wierzy w to święcie, aż do pewnego wigilijnego wieczoru, kiedy to skąpca i samotnika odwiedzają kolejno: Duch Marleya – byłego wspólnika, Duch Świąt Obecnych, Duch Świąt Minionych oraz Duch Świąt Przyszłych.
Ta noc odmieni Scrooge’a na zawsze, a i w waszych sercach rozpali nadzieję i wiarę. Przeczytajcie, obejrzyjcie, a uwierzycie na nowo w Ducha Świąt Bożego Narodzenia!


Święta w Valleby. Niespodziewane prezenty, Martin Widmark
PREMIERA: 10.11
Wydawnictwo: Zakamarki
W recepcji hotelu w Valleby pracuje najbardziej ponury mieszkaniec miasteczka, Rune Andersson. Jedyne, co go interesuje, to zbieranie znaczków. Takie przynajmniej sprawia wrażenie... Tydzień przed Wigilią Lasse i Maja odkrywają przypadkiem pewną tajemnicę z dzieciństwa Runego. Czy uda im się sprawić, że Rune po raz pierwszy od lat spędzi rodzinne święta?
Wyjaśnij wraz z Lassem i Mają tajemnicę Runego! Odczytaj zaszyfrowane wiadomości, wypatrz szczegóły, poszperaj na strychu, posegreguj znaczki, posklejaj fotografie, powkręcaj lampki choinkowe i pomóż Runemu cieszyć się świętami jak nigdy!


Święta w Wielkim Lesie, Ulf Stark
PREMIERA: 10.11
Wydawnictwo: Zakamarki
Gburek, skrzat domowy zamieszkujący opuszczoną zagrodę, zapala pierwszą świecę w świeczniku adwentowym. Gdy następnego dnia wychodzi przed dom, wiatr zrywa mu z głowy czapkę. Gburek kopie ze złości furtkę, a wtedy odpada z niej tablica zawieszona przez ludzi wiele lat temu. Tablicę również porywa wiatr i niedługo potem znajdują ją mieszkające w Wielkim Lesie zwierzęta. Wrony rozszyfrowują tajemniczy napis na tablicy i orzekają, że już niedługo w lesie zjawi się gość. Rozpoczynają się gorączkowe przygotowania…


7 bajecznych opowiastek. Magiczne święta, opracowanie zbiorowe
PREMIERA: 15.11
Wydawnictwo: Olesiejuk
Zimowe wieczory nie muszą się dłużyć, gdy mamy pod ręką czarujące lektury.
Kiedy na zewnątrz jest coraz mroźniej, a całą okolicę przykrywa warstwa białego puchu, nie ma nic lepszego niż otulić się ciepłym kocem i zanurzyć się w lekturę, która rozgrzeje nasze umysły i serca.
Tematyczne kolekcja bajek przeniesie was do Mikiego i jego psa Pluta, którzy samodzielnie spróbują uratować pewną świąteczną tradycję i wyruszą w niezwykłą podróż – do celu poprowadzi ich magia Bożego Narodzenia. Posłuchacie zimowych odgłosów Stumilowego Lasu i zobaczycie, jak Roszpunka, Pinokio czy Piotruś Pan przygotowują swoje święta.
Czytajcie po jednej zimowej opowieści przez siedem dni tygodnia, by poczuć klimat Bożego Narodzenia.


Świąteczne opowiadania, opracowanie zbiorowe
PREMIERA: 16.11
Wydawnictwo: Wilga
Pełne ciepła i życzliwości opowiadania wprowadzą cię w magiczną atmosferę świąt i przeniosą do świata, w którym ważne są miłość, bliskość, zaufanie i troska. Czasem wzruszą do łez, innym razem sprawią, że będziesz śmiać się do rozpuku.
Napisali je specjalnie dla Ciebie znani i lubiani autorzy i autorki książek dla dzieci: Aniela Cholewińska-Szkolik, Agnieszka Frączek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Małgorzata Korbiel, Marcin Mortka, Marcin Przewoźniak i Katarzyna Ryrych.
Zanurz się w niezwykłym świecie wyobraźni, w którym razem z sympatycznymi bohaterami poczujesz atmosferę zimy i świąt.


Jano i Wito uczą się mówić. Czerwona czapka, Wiola Wołoszyn
PREMIERA: 22.11
Wydawnictwo: Mamania
Podczas lepienia bałwana chłopcy spotykają tajemniczego człowieka w czerwonej czapce. O nie, on chyba zgubił klucz! Jak odnaleźć właściciela i kim on właściwie jest? Podczas poszukiwań trafiają na igloo, które okazuje się przejściem do fabryki Świętego Mikołaja! To właśnie on zgubił klucz do tego miejsca – kto więc przygotuje wszystkie prezenty?


Klub świątecznych zbrodni, opracowanie zbiorowe
PREMIERA: 22.11
Wydawnictwo: Dwukropek
Zbiór pełnych tajemnic i trzymających w napięciu trzynastu opowiadań opowieści kryminalnych rozgrywających się w zimowej scenerii Bożego Narodzenia. Opowiadania zostały napisane w różnych stylach, a autorką każdego z nich jest inna pisarka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz