poniedziałek, 1 lipca 2024

Premiery lipca 2024

 


Jak co miesiąc, wydawnictwa nas rozpieszczają aż zanadto. Nowe książki walą do nas drzwiami i oknami, więc oto lista tych tytułów, które uznałam za najciekawsze.

Anubis, Przemysław Piotrowski 
PREMIERA: 3.07
Wydawnictwo: Czarna Owca
Każdy odpowie za swoje grzechy
Gdyby nie meldunek z Interpolu, to akta tej sprawy nadal kurzyłyby się w policyjnym Archiwum X. Dwie ofiary – jedną sprzed pięciu lat z Zielonej Góry i drugą sprzed miesiąca z Hurghady – łączy bardzo niepokojący fakt: obydwa trupy zostały zmumifikowane.
Komendant Romuald Czarnecki wysyła do Egiptu swojego najlepszego człowieka. Igor Brudny leci na miejsce zbrodni w towarzystwie aspirant Jagny Witos. Nie podoba się to Julce Zawadzkiej, która wciąż dochodzi do siebie po akcji w Bieszczadach. Jej zdaniem młoda policjantka ma wobec Brudnego własne zamiary…
Gdzieś między Polską a Egiptem grasuje morderca, który wzorem staroegipskich bóstw upomina się o sprawiedliwość. Brudny nie wie, kim jest, gdzie się ukrywa ani ile osób zabił. Jednego jest jednak pewien – zabójca wkrótce uderzy ponownie.


Zwykła głupia historia miłosna, Katelyn Doyle 
PREMIERA: 3.07
Wydawnictwo: Luna
Molly Marks zarabia na życie, pisząc hollywoodzkie komedie romantyczne, być może dlatego miłość traktuje jak biznes. Zna wszystkie jej chwyty i zanim zacznie jakiś związek, już wie, że to się musi skończyć. Jej pierwszą miłością był szkolny przyjaciel Seth, którego porzuciła dzień przed ukończeniem szkoły. Nie widzieli się przez piętnaście lat. Aż do policealnego zjazdu, podczas którego zrządzeniem losu (czy przyjaciół?) zostaje zmuszona do dzielenia stolika z Sethem. Ups, niezręczna sytuacja. Tym bardziej, że Seth jest naiwnym romantykiem wierzącym w wielką, prawdziwą miłość i dwie połówki szukające się po świecie, by się znaleźć, oczywiście. Pomimo to jest jednym najznakomitszych prawników rozwodowych w Chicago. Przystojny, z ugruntowaną pozycją zawodową, niezależny finansowo jest atrakcyjną partią dla wielu pań. Korzystając z tego, Seth chętnie poszukuje „tej jedynej” podczas niezliczonych randek i  pospiesznych związków. Gdyby nie to, że Molly Marks kiedyś bardzo go zawiodła, uraziła i porzuciła, już dawno umiałby się w kimś zakochać. Gdyby nie to, że Molly... ta Molly, która właśnie siada obok niego na piętnastym zjeździe absolwentów.
Po zbyt wielu kieliszkach martini i pijackim zbliżeniu postanawiają się założyć: kto trafniej przewidzi los pięciu par przed kolejnym zjazdem.
Haczyk?
Piątą parą są oni sami.
Molly zapewnia Setha, że ich historia to opowieść o złamanym sercu.
Seth ma pięć lat na to, by udowodnić jej, jak ona bardzo się myli.


Zawsze tu będę, Hannah Bonam-Young 
PREMIERA: 3.07
Wydawnictwo: Ale!
Lane przeżywa życiowy kryzys. Wszyscy jej znajomi są w związkach, a ona ma poczucie, że stoi w miejscu. Podczas mocno zakrapianych urodzin dokonuje impulsywnego zakupu. Staje się właścicielką żółtego czterdziestoośmioosobowego autobusu szkolnego i planuje w nim zamieszkać.
Nie mając doświadczenia w remontach, prosi swojego przyjaciela o pomoc. Matt to zawodowy mechanik, który nie tylko uwielbia grzebać w maszynach, ale uwielbia też Lane. Problem w tym, że ustalili jedną niepisaną zasadę i oboje zamierzają się jej trzymać – mogą sobie pozwolić tylko na przyjaźń.
Matt pragnie rodziny, a Lane na samą myśl o zobowiązaniach i odpowiedzialności dostaje uczulenia (nie dziwcie się, właśnie kupiła żółty autobus).
Zabawa w renowację zamienia się w podróż do przeszłości, podczas której dziewczyna odkrywa, że jeśli chce zbudować coś nowego, musi pogodzić się z tym, co już się wydarzyło.


Infinity Falling. Zapomnij moje błędy, Sarah Sprinz 
PREMIERA: 3.07
Wydawnictwo: Otwarte
Nienawidziłam Hayesa Chamberlaina.
Nie dlatego, że jako członek zespołu miał rzeszę fanek, a media śledziły każdy jego krok.
Nienawidziłam go za jego puszyste włosy, zniewalający uśmiech, zielone oczy, wydatne usta.
I za te jego nienaganne maniery, które onieśmielały każdego.
Gdy weszłam na plan nowego filmu i zobaczyłam, że Hayes stoi przede mną, momentalnie zabrakło mi słów. W mojej głowie pojawiła się tylko jedna myśl: jak mam zagrać z nim w jednym filmie? Przecież on nawet nie jest aktorem! Nadal bolała mnie sytuacja sprzed trzech lat, ale byłam profesjonalistką i wiedziałam, że znajdę sposób, by nie dać tego po sobie poznać. Liczyła się tylko moja kariera. Żadne uczucia.
Światła. Kamera. Hollywood.
Witamy na planie "Infinity Falling".


Meet Cute. Prawo do miłości, Helena Hunting
PREMIERA: 3.07
Wydawnictwo: Książnica
Pierwszego dnia studiów prawniczych Kailyn dosłownie wpadła na aktora, w którym kochała się jako nastolatka. Co więcej, okazało się, że ów przystojniak – Daxton Hughes – również studiował prawo, i to w grupie Kailyn! Ta fascynacja szybko przerodziła się w przyjaźń. Zauroczona dziewczyna nie spodziewała się jednak, że tuż przed zakończeniem studiów przyjaciel totalnie ją rozczaruje…
Kilka lat później Dax niespodziewanie zjawia się w jej biurze i prosi o poradę prawną. Jego rodzice właśnie zginęli w wypadku samochodowym, a na nim spoczął ciężar opieki nad trzynastoletnią siostrą. Mimo dawnej urazy Kailyn współczuje Daksowi i zrobi wszystko, aby mu pomóc. Przy okazji może zyskać na polu zawodowym i zostać wspólniczką w kancelarii! Musi tylko wykorzystać trudną sytuację życiową Daksa i namówić go na przejście do ich firmy.
Sprawy się komplikują, kiedy w kwestie zawodowe wkraczają uczucia. Kailyn przekonuje się, że z każdym dniem coraz bardziej zależy jej na Daksie i jego siostrze… Co okaże się ważniejsze: miłość czy awans?


Hate Mail, Marchetti Donna 
PREMIERA: 3.07
Wydawnictwo: Albatros
Naomi i Luca znają się od piątej klasy podstawówki, choć nigdy się nie spotkali. Zmuszeni w szkole do zawarcia korespondencyjnej przyjaźni z losowo wybranym uczniem z innej części Stanów Zjednoczonych – ona jest z Oklahomy, on z Kalifornii – wysyłają do siebie złośliwe listy, które bardziej kojarzą się z regularną bitwą zaciekłych rywali niż z miłą znajomością. A mimo to oboje nie przestają na nie czekać.
Dwadzieścia lat później Naomi mieszka w Oklahomie i pracuje jako prezenterka pogody. Minęły dwa lata, od kiedy dostała od Luki ostatnią wiadomość. Zakłada, że ożenił się i dlatego milczy. Ale pewnego dnia otrzymuje od niego list – bez adresu zwrotnego.
Długo się nie zastanawiając, postanawia go odnaleźć. Co nie jest proste, ponieważ jako żołnierz piechoty morskiej przemieszczał się dotąd po całym kraju i za granicą. Ale Naomi jest zdeterminowana. I choć coraz więcej jej czasu i uwagi zajmuje przystojny sąsiad, który niedawno sprowadził się do jej domu, nie pozwoli, żeby Luca miał ostatnie słowo.


Zodiak, Max Czornyj
PREMIERA: 3.07
Wydawnictwo: Filia
ZODIAK. NAJBARDZIEJ TAJEMNICZY
SERYJNY MORDERCA.
Nawiązał makabryczną grę z policją oraz z całym społeczeństwem. Pragnął, by na Amerykę padł paraliżujący strach.
Zabijał, wysyłał szyfry i upiorne kartki pocztowe. Mamił, wodził, groził. Domagał się uwagi oraz umieszczania wzmianek o sobie w poczytnych gazetach. Stał się ikoną popkultury, choć jego tożsamość oraz prawdziwe motywacje pozostawały nieodgadnione.
„Lubię zabijać ludzi, bo to świetna zabawa. To zabawniejsze niż polowanie w lesie na dzikie zwierzęta, bo człowiek jest najniebezpieczniejszym ze wszystkich zwierząt. Zabijanie dostarcza mi najbardziej ekscytujących doznań”.
LICZBA OFIAR ZODIAKA POZOSTAJE NIEZNANA.


To tylko kolejna zaginiona, Gillian McAllister 
PREMIERA: 3.07
Wydawnictwo: Znak
Dwudziestodwuletnią Olivię po raz ostatni widziano na nagraniach z monitoringu, gdy wchodziła do ślepej uliczki, z której nigdy już potem nie wyszła.
Julia, która zajmuje się sprawą zaginięcia dziewczyny, sądzi, że wie, czego się spodziewać. Zna tego typu przypadki. Z jednej strony zrozpaczona rodzina Olivii i nieubłaganie uciekający czas, a z drugiej – szansa, że osoba stojąca za porwaniem popełni jakiś błąd.
Nie wie jednak, że ten, kogo ściga, zna jej najbardziej skrytą, najpaskudniejszą tajemnicę. Życie jej męża i córki zależeć będzie od tego, aby Julia nie tylko nie znalazła Olivii, ale też wrobiła kogoś innego w jej morderstwo.
Jeśli Julia znajdzie zaginioną, straci wszystko, co kocha.


Jej warunek, Beata Majewska
PREMIERA: 8.07
Wydawnictwo: Miraż
Propozycja księcia Omara wywraca życie Kamili do góry nogami. Dziewczyna spełnia marzenie i leci do stolicy ukochanej Arabii Saudyjskiej, Rijadu, by otworzyć ekskluzywny salon kosmetyczny. Na miejscu, jak się okazuje, nie po raz pierwszy trafia na swoje przeznaczenie. Ahmed, bo o nim mowa, spotkał miss Camille zupełnym przypadkiem już w Polsce, niestety, w niezbyt miłych okolicznościach. Ich ścieżki przetną się ponownie, kiedy jego siostra Malika postanowi skorzystać z usług polskiej stylistki.
Ahmed zamierza uwieść słowiańską piękność, lecz szybko się przekonuje, że popełnił katastrofalny błąd, a Kamila umie postawić twarde warunki. Mężczyzna staje na głowie, by spełnić jeden z nich. Najważniejszy.
W ich relacji od początku iskrzyło, nic więc dziwnego, że na koniec pojawił się żywy ogień… Kto wyjdzie z tego pożaru cało, a kto spłonie?


Dwa tygodnie na próbę, Tessa Bailey 
PREMIERA: 9.07
Wydawnictwo: Muza
Czy on pójdzie na układ fake lovers i zgodzi się udawać jej chłopaka?
I czy skończy się tylko na udawaniu?
Georgie ma 23 lata, ale jej rodzina nadal traktuje ją jak małą dziewczynkę. Ich zdaniem kobieta ma niepoważną pracę: organizuje przyjęcia urodzinowe dla dzieci, zamiast działać w prężnie rozwijającej się rodzinnej firmie remontowej.
Georgie chce wszystkim pokazać, na co ją stać.  Wymyśla nowy plan na siebie i postanawia pokazać swojej rodzinie na co ją stać. Jednym z punktów do zrealizowania na jej liście „nowa ja” jest umówienie się na randkę z atrakcyjnym mężczyzną. A kto może być lepszym kandydatem niż przyjaciel jej starszego brata – Travis – zdobywca kobiecych serc i była gwiazda baseballu?
Niech wszyscy się przekonają, że Georgie już dawno nie jest ani mała, ani grzeczna…


usuń_to!, Tomasz Żak 
PREMIERA: 10.07
Wydawnictwo: SQN
Umiera znany polski raper Dawid Dybuk, który wykorzystywał swoją muzykę do ewangelizacji. Policja uznaje śmierć artysty za samobójstwo, jednak żona Dybuka nie zgadza się z tą teorią. Do zbadania sprawy kobieta zatrudnia prywatnego detektywa Adama Jensena.
Jensen, wdowiec i samotny ojciec, w pracy znajduje ukojenie. Postanawia porozmawiać ze znajomymi muzyka, związanymi z nim wspólną pracą, wiarą, a także potworną tajemnicą sprzed lat. Tajemnicą, która zamieniła życie kilku osób w koszmar.
Od Śremu i Poznania, przez Wielkopolskę, aż do Hiszpanii i dalej, do Dominikany. Od muzycznych fascynacji, przez religijny fanatyzm, aż do straceńczej cielesności i politycznych zagrywek. Usuń_to! poprowadzi cię przez różne wymiary miłości, pogardy, nienawiści, pragnień i śmierci.


Puck me up, Ludka Skrzydlewska 
PREMIERA: 16.07
Wydawnictwo: Editio
Hazel Woods, zawodowa ghostwriterka, pisze to, czego celebryci nie potrafią napisać sami. Jest świetna w swoim fachu - ma znakomity warsztat, zapewnia dyskrecję i nie marzy o sławie. Anonimowość jej służy, zwłaszcza że nie czuje się do końca swobodnie w swojej skórze. Ten stan nie potrwa już jednak długo, bowiem gdy Hazel przyjmuje zlecenie napisania książki dla pewnego fińskiego hokeisty, jej życie zmieni się diametralnie, a bezpieczne pozostawanie w cieniu stanie się tylko wspomnieniem.
Mikael "Mikko" Heikkinen, przybysz z Europy, jest gwiazdą jednej z kanadyjskich drużyn NHL. Każdemu jego krokowi towarzyszy uwaga tłumu reporterów. Czujnym przedstawicielom mediów nie umyka oczywiście to, że u boku hokejowego supermana coraz częściej pojawia się Hazel Woods. A ponieważ Mikko nie chce, by ktoś się dowiedział, kim naprawdę jest jego towarzyszka, proponuje dziewczynie pewien układ...


Miecz Kaigenu, M.L. Wang 
PREMIERA: 17.07
Wydawnictwo: Vesper
Wysoko w zboczach góry leżącej na samym skraju Imperium Kaigenu mieszkają najpotężniejsi wojownicy na świecie, obdarzeni nadludzką mocą, dzierżący lodowe ostrza i zdolni do manipulowania poziomem mórz. Przez setki lat wojownicy z Półwyspu Kusanagi powstrzymywali wrogów Imperium, dzięki czemu ten zamarznięty skrawek lądu zyskał miano „Miecza Kaigenu”.
Mamoru, czternastoletni członek legendarnej rodziny Matsuda, od urodzenia miał tylko jeden cel: zostać doskonałym wojownikiem i bronić ojczyzny. Kiedy obcy przybysz ujawnia mu sekret, Mamoru nabiera podejrzeń, że Imperium, do obrony którego został wychowany, zbudowane jest na kłamstwach i zdaje sobie sprawę, że nie ukończy szkolenia…
Misaki pragnie zamknąć pewien rozdział swojego życia. Wychodzi za mąż i stara się zapomnieć o brutalnej przeszłości. Ukrywa miecz i wszystko co łączy ją ze wspomnieniami wojowniczki, którą dotąd była. Zdeterminowana, by stać się dobrą matką i gospodynią, postanawia już nigdy nie uciekać się do przemocy. Kiedy jednak jej dorastający syn zaczyna zadawać pytania o życie poza Półwyspem Kusanagi, i kiedy dostrzega groźbę zbliżającej się inwazji, Misaki budzi w sobie uśpionego wojownika i ponownie chwyta za miecz.


Bez skazy. Chestnut Springs #1, Elsie Silver 
PREMIERA: 17.07
Wydawnictwo: Editio
Rhett Eaton, charyzmatyczna gwiazda rodeo, wpadł w kłopoty po skandalu, który oburzył całą branżę farmerów. Jego agent, Kip Hamilton, próbuje ratować sytuację, zatrudniając swoją prześliczną córkę Summer, by pilnowała Rhetta i odbudowała jego wizerunek.
Summer, prawniczka o ostrym charakterze i złamanym kiedyś sercu, podejmuje wyzwanie, choć zupełnie się nie spodziewa, że jej podopieczny będzie tak uparty i irytujący. Pomimo początkowych spięć Rhett dostrzega w Summer coś więcej niż tylko nadzorczynię wizerunku, a to prowadzi go do decyzji o tym, by spróbować naprawić jej złamane serca. Choćby kosztem własnej reputacji i kariery.
Oczekuj szalonego rodeo, dziewczyno!


Armia w ruinie, Edyta Żemła 
PREMIERA: 17.07
Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
Lektura tej książki powinna nas poważnie zaniepokoić. Jesteśmy państwem przyfrontowym, a wysocy rangą oficerowie oceniają stan polskiej armii jako katastrofalny. Przez osiem lat karmieni byliśmy propagandą sukcesu przez Macierewicza i Błaszczaka o trzystutysięcznej armii, wyposażeniu wojska w najnowocześniejszy sprzęt. Autorka, najlepsza ekspertka wojskowa wśród dziennikarzy, powiedziała: sprawdzam. Dzięki swoim unikatowym kontaktom dotarła do kilkudziesięciu generałów, dowódców, pracowników Biura Bezpieczeństwa Narodowego, współpracowników prezydenta. Wszyscy mówią jedno: za swoich rządów PiS zrujnował wojsko. I podają przykład za przykładem. Nazwisko za nazwiskiem.

Co wiedzą umarli, Barbara Butcher
PREMIERA: 17.07
Wydawnictwo: Literackie
Miliarderzy otoczeni w penthause’ach dziełami sztuki czy bezdomni przemierzający podziemne tunele – ich martwe ciała za każdym razem opowiadają unikatową historię, do której klucz tkwi w szczegółach. Wybroczyny, siniaki, strzępy tkanek, kolejność sztywnienia mięśni czy układ plam opadowych krwi to alfabet dla tych, którzy chcą nauczyć się, jak czytać śmierć.
Barbara Butcher dwadzieścia trzy lata pracowała w Biurze Naczelnego Lekarza Sądowego Nowego Jorku, głównie jako medyk sądowy. Ustalała przyczyny zgonu ponad 5500 osób, w tym 650 ofiar morderstw. Uczestniczyła w badaniu największych katastrof, takich jak zamachy z 11 września 2001 roku, kiedy wraz z innymi lekarzami opierała się na opisach członków rodziny, aby zidentyfikować 21 900 ciał ofiar.
Autorka, walcząc z chorobą alkoholową, uczyniła ze śmierci swój zastępczy nałóg – z mrożącą krew w żyłach dokładnością rozrysowuje mapę nowojorskiego umierania. Traktując jak poszlakę każdy najmniejszy znak na ciałach zmarłych odtwarza ich ostatnie chwile, które żywych potrafią niejednokrotnie przyprawić o dreszcze.


Mary Jane, Jessica Anya Blau 
PREMIERA: 17.07
Wydawnictwo: WAB
Świat czternastoletniej Mary Jane składa się głównie z pomocy matce w prowadzeniu wzorowego gospodarstwa domowego i śpiewaniu w kościelnym chórze. Jej największą rozrywką jest słuchanie piosenek z broadwayowskich musicali. Wszystko stanie na głowie, gdy zacznie wakacyjną pracę jako niania w sąsiedztwie. Spodziewana szacowna praca w szacownym domu okazuje się wejściem w całkiem nową rzeczywistość: liberalnego podejścia do seksu, dragów i rock and rolla. Obracając się w dwóch światach – tym uporządkowanym, w którym żyje od urodzenia, i tym nowym, dotąd całkiem nieznanym – stopniowo odkrywa, czego tak naprawdę chce od życia.

https://datapremiery.pl/jessica-anya-blau-mary-jane-premiera-ksiazki-43272/

MVP. The Most Valuable Prize, Ola Rochowiak 
PREMIERA: 17.07
Wydawnictwo: Young
Troy jest kapitanem Błyskawic – licealnej drużyny koszykówki i najpopularniejszym chłopakiem w szkole.
Mia ma ścisły umysł, kocha matematykę i pracuje w szkolnej stołówce, by zarobić na studia.Gdy drużyna Troya przegrywa ważny mecz, a jego dziewczyna Eva zrywa z nim bez słowa wyjaśnienia, chłopak czuje, jakby życie zadało mu brutalny cios. Liceum i internet aż huczą od plotek. Zwłaszcza że zbliża się wielki szkolny bal, a Troy i Eva jako najpopularniejsza para Weston High School z pewnością zostaliby jego królem i królową. Chłopak jest zdeterminowany, by odzyskać dawną pozycję w szkole i w drużynie. Nie zamierza się poddawać, dopóki piłka jest w grze. By wszystko naprawić, potrzebuje tylko partnerki na bal. Zaprasza więc Mię, absolwentkę Weston High School, która zarabia na wymarzone studia, pracując w licealnej stołówce.
Według kapitana Błyskawic miał być to jedynie prosty układ.
Ale nic, co ostatnio działo się w życiu Troya, nie było proste.
Czy najlepszy gracz potrafi wykonać rzut prosto w serce i zdobyć najcenniejszą nagrodę?

https://datapremiery.pl/ola-rochowiak-mvp-the-most-valuable-prize-premiera-ksiazki-43459/

Rzuć go dla mnie, Whitney G. 
PREMIERA: 17.07
Wydawnictwo: Papierowe Serca
Penelope to niezwykle utalentowana łyżwiarka, której karierę przerwał wypadek. I choć na lodzie nie miała sobie równych, to w życiu uczuciowym zaliczała same dołki i potknięcia. Ma za sobą długą historię nieudanych romansów i za każdym razem, gdy związek dobiega końca, zwraca się do swojego wieloletniego przyjaciela Haydena o wskazówki, jak poradzić sobie z romantycznymi katastrofami, których doświadcza.
Hayden zawsze wspierał Penelope. Nawet podjął się bycia jej doradcą w sprawach sercowych. Ma w tym doświadczenie, ponieważ nie dość, że stworzył popularną aplikację randkową, to wiedzie bardzo bogate i barwne życie uczuciowo-towarzyskie. Dodatkowo, Hayden ma też stuprocentową pewność, że jest zakochany w Penelope. Dotarł do punktu, z którego nie ma już odwrotu, więc musi wykonać swój ruch i wziąć to, czego pragnął od tak dawna. Chce, żeby przyjaciółka rzuciła dla niego swojego najnowszego ukochanego...

https://datapremiery.pl/whitney-g-rzuc-go-dla-mnie-premiera-ksiazki-43589/

Cały mój gniew, Sabaa Tahir
PREMIERA: 17.07
Wydawnictwo: We need YA
Lahore, Pakistan. Kiedyś.
Misbah jest świeżo upieczoną żoną Toufiqa, a ich związek został zaaranżowany. Gdy małżeńskim życiem nagle wstrząsa tragedia, wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych i otwierają motel, mając nadzieję na nowy początek.
Juniper, Kalifornia. Dzisiaj.
Salahudin i Noor są kimś więcej niż najlepszymi przyjaciółmi – myślą o sobie jak o rodzinie i rozumieją się bez słów. Aż do wielkiej kłótni, która niszczy ich więź.
Sal stara się prowadzić rodzinny motel, gdy jego matka Misbah podupada na zdrowiu, a ojciec zapija smutek alkoholem. Noor pracuje w sklepie monopolowym swojego gniewnego wuja, ale chce od niego uciec. Ukrywa przed nim fakt, że złożyła podanie do college’u. Kiedy Sal próbuje uratować motel, wszystko wymyka się spod kontroli. Razem z Noor stają przed pytaniami: ile warta jest przyjaźń? Co trzeba zrobić, aby pokonać potwory z przeszłości i te, które są wciąż pośród nich?

https://datapremiery.pl/sabaa-tahir-caly-moj-gniew-premiera-ksiazki-43598/

Piękne życie, Virginie Grimaldi 
PREMIERA: 17.07
Wydawnictwo: Sonia Draga
Emma i Agathe to siostry, które mimo dzielących je różnic od zawsze były sobie bliskie. Przez pięć lat z nieznanego powodu nie utrzymywały ze sobą kontaktu. Po śmierci ukochanej babci decydują się na spędzenie razem czasu w jej domu i uporanie się z przeszłością. Czy tydzień wystarczy, by wyjaśnić nieporozumienia i nadrobić stracone lata?

https://datapremiery.pl/virginie-grimaldi-piekne-zycie-une-belle-vie-premiera-ksiazki-43590/
Tatuaż z motylem. All In. Tom 2, Emma Scott 
PREMIERA: 17.07
Wydawnictwo: Must Read
Pogrążona w żałobie Kacey Dawson ponownie popada w uzależnienie od alkoholu, z którego wyszła z tak wielkim trudem. Balansuje na krawędzi zapomnienia, usilnie pragnąc za pomocą muzyki stworzyć sobie nowe życie i w jakiś sposób dotrzymać danego Jonahowi słowa… Chociaż wydaje jej się to absolutnie niemożliwe.
Theo Fletcher skrywa tajemnicę, a jednocześnie próbuje wspierać rozpadającą się rodzinę. Matka podupada na zdrowiu, ojciec wciąż okazuje mu dezaprobatę. Theo obawia się, że jeśli podąży za głosem serca, zawiedzie nie tylko siebie, ale również brata, który wierzył w niego, jak nikt inny na świecie.
Dotknięci wspólną tragedią Kacey i Theo powoli nawiązują przyjaźń, naprawiają dawną relację, pomagają sobie nawzajem przezwyciężyć ból i dodają odwagi, aby spełniać marzenia. Pogrążeni w żalu i wyrzutach sumienia na nowo uczą się śmiać i ufać. Być może uda im się stworzyć coś pięknego i trwałego z okruchów złamanych serc.

https://datapremiery.pl/emma-scott-tatuaz-z-motylem-all-in-tom-2-all-in-full-tilt-duet-book-ii-premiera-ksiazki-43530/

Where is Molly, H.D. Carlton 
PREMIERA: 18.07
Wydawnictwo: NieZwykłe
Molly Devereaux od ponad dwóch tygodni jest uznawana za zaginioną. Policja poszukuje dziewczyny, ale wydaje się, że ta rozpłynęła się w powietrzu. Świat wciąż chce wiedzieć. Gdzie jest Molly?
W swoich snach nigdy nie opuściłam lasów Oregon. Życie po śmierci nie jest łatwe do zaakceptowania, szczególnie kiedy wciąż czuję się jak duch. Teraz mieszkam głęboko w górach Montany. To miejsce zapiera dech w piersi swoim pięknem, ale jest też domem horrorów.
Horrorów, które wypuszczam na wolność tylko nocą, kiedy moje świnie mogą się nimi pożywić. 

https://datapremiery.pl/hd-carlton-where-is-molly-premiera-ksiazki-43533/

Ktoś z nas powrócił, Karen M. McManus 
PREMIERA: 23.07
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Kiedy do miasteczka powraca ktoś zamieszany w mroczną przeszłość czwórki uczniów z Bayview, horror zaczyna się od nowa.
Od śmierci Simona, autora aplikacji plotkarskiej, życie paczki przyjaciół z Bayview nie było usłane różami. Najpierw cała czwórka musiała udowodnić, że żadne z nich nie jest zabójcą. Następnie nowe pokolenie musiało przechytrzyć mściwego naśladowcę. Teraz wszystko zaczyna się powtarzać.
Tajemniczy billboard, który pojawia się w mieście początkowo wydaje się tylko kiepskim żartem, a jego treść brzmi: „Czas na nową grę, Bayview”. Jednak kiedy jedna osoba z grupy przyjaciół znika, staje się jasne, że ta nowa "gra" właśnie zrobiła się śmiertelnie poważna, tyle że nikt nie rozumie jej zasad. Każdy może stać się celem. Simon miał rację co do sekretów - wszystkie w końcu wychodzą na jaw. A Bayview wciąż ukrywa ich wiele...

https://datapremiery.pl/karen-m-mcmanus-ktos-z-nas-powrocil-one-of-us-is-back-premiera-ksiazki-43560/

The Midsommar of 1989, Emilia J. Lee 
PREMIERA: 23.07
Wydawnictwo: BeYA
Isabella po traumatycznych przeżyciach i próbie samobójczej wyjeżdża do jedynego miejsca, które kojarzy jej się ze spokojem. To zaciszne miasteczko w północnej Szwecji, które odwiedzała z rodzicami każdego lata, aż do 1989 roku. Wówczas co rok czekał tam na nią Noah, jej bratnia dusza.
Brutalnie złośliwy los sprawił, że para rozstała się w gniewie, bez wyjaśnienia sobie pewnych spraw. Po szesnastu latach rozłąki rozgałęzione ścieżki wspólnych przeszłości dwojga ludzi znowu się ze sobą krzyżują. Noah pomaga Jezzie rozpocząć nowy życiowy rozdział, jednak co chwilę znika bez słowa. Czyżby źródła jego tajemnicy sięgały daleko wstecz, do 1989 roku i ostatniego lata, które spędzili razem przed rozstaniem i wkroczeniem w dorosłość?
Czy los znowu z nich zadrwi? Czy spotkanie z rockmanem okaże się dla Jezzie ratunkiem, czy może będzie gwoździem do trumny, przepustką na drugą stronę, po której czeka nie tylko śmierć, ale i utracone dziecko i rodzice?

https://datapremiery.pl/emilia-j-lee-the-midsommar-of-1989-premiera-ksiazki-43554/

Slenderman. Internetowy demon, choroba psychiczna i zbrodnia dwunastolatek, Kathleen Hale 
PREMIERA: 24.07
Wydawnictwo: Czarne
Morgan i Bella były najlepszymi przyjaciółkami, dopóki w szkole nie pojawiła się nowa dziewczynka, Anissa. To właśnie ona pokazała Morgan w internecie stronę z creepypastami – krótkimi opowiadaniami, które miały napędzić czytającemu stracha. Przeczytały tam o Slendermanie: niebezpiecznym prześladowcy i zabójcy polującym na dzieci. Obsesja Morgan i Anissy na punkcie wymyślonej postaci stała się tak silna, że dziewczynki pragnęły zostać jego posłanniczkami. Aby to zrobić, postanowiły zamordować Bellę. Miały dwanaście lat, gdy wymierzyły koleżance dziewiętnaście ciosów nożem.
Obie miały być sądzone jak dorosłe. Jednej groziło sześćdziesiąt pięć lat więzienia, a drugiej czterdzieści pięć. Kilka miesięcy po ich zatrzymaniu u Morgan zdiagnozowano schizofrenię, postanowiono jednak nie podawać jej żadnych lekarstw, by nie była senna na sali rozpraw.
Slenderman, reportaż o słynnej tragedii, która wstrząsnęła amerykańskim społeczeństwem, opowiada nie tylko o niebezpieczeństwach wirtualnego świata i toksycznej przyjaźni. To przede wszystkim przygnębiająca opowieść o wadach amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej i wymiaru sprawiedliwości.

https://datapremiery.pl/kathleen-hale-slenderman-internetowy-demon-choroba-psychiczna-i-zbrodnia-dwunastolatek-premiera-ksiazki-43557/

Text Appeal, Amber Roberts 
PREMIERA: 24.07
Wydawnictwo: Kobiece
Gdy Lark, jedyna kobieta w firmie zajmującej się oprogramowaniem, dostaje duży projekt dla ważnego klienta, czuje, że to przełomowy krok w jej karierze. Ale wymarzony scenariusz zamienia się w koszmar, gdy podczas prezentacji przypadkowo wyświetla na ekranie skandaliczne (i całkowicie niechciane) prywatne zdjęcie ze swojego telefonu. Zanim zdąży dojść do siebie, jej współpracownicy wkraczają do akcji i kradną jej projekt, pozostawiając Lark bez pracy i środków do życia.
Kiedy przyjaciółka sugeruje jej pracę polegającą na sekstingu, Lark nie jest do tego przekonana. Jest osobą o otwartym umyśle, ale realizowanie – nawet cyfrowo i anonimowo – fantazji zupełnie obcych ludzi jest zniechęcające. Jak wyjaśni, w jaki sposób zarabia na życie – zwłaszcza Toby’emu, jej przyjacielowi i nieodwzajemnionej miłości?
Mimo to potrzebuje pieniędzy, a po kilku żenujących i zabawnych próbach zaczyna nawet lubić swoje nowe zajęcie – zwłaszcza że wiadomości od jednego szczególnie uroczego i nerdowatego chłopaka ciągle pojawiają się w jej aplikacji. Ale kiedy Toby wyznaje Lark uczucia, dziewczyna staje przed decyzją: powiedzieć Toby’emu, w jakiej branży pracuje, i spróbować zapomnieć o anonimowym kliencie, czy też zachować wszystkie sekrety, które piętrzą się w jej skrzynce odbiorczej.

https://datapremiery.pl/amber-roberts-text-appeal-premiera-ksiazki-43582/

Beautiful burn. Piękne spalenie, Jamie McGuire 
PREMIERA: 31.07
Wydawnictwo: Albatros
Ellison Edson świeżo po ukończeniu college'u znalazła się na samym dnie. Podczas pobytu w rodzinnym domu wakacyjnym w Kolorado, jej zachowanie w końcu zwróciło uwagę rodziców – lecz nie w sposób, na jaki miała nadzieję. Odcięta od milionów, do których dostęp zawsze uważała za pewnik, i pozostawiona sama sobie, Ellie wymyka się spod kontroli i popełnia błąd, którego nie da się już naprawić.
Tyler Maddox, podobnie jak jego brat bliźniak Taylor, jest członkiem Alpine Hotshots, walczącym z pożarami na pierwszej linii frontu. Tyler jest równie arogancki co czarujący, a jego wędrowny styl życia sprawia, że bez trudu ogranicza swoje związki do jednej nocy.
Kiedy spotyka Ellie na lokalnej imprezie, jej ekstremalna osobowość i lekceważąca postawa początkowo go fascynują, ale gdy jego uczucia się pogłębiają, Tyler zdaje sobie sprawę, że paraliżujące wewnętrzne demony kobiety, którą kocha, mogą być najgorszym wrogiem, z jakim kiedykolwiek mierzył się którykolwiek z braci Maddox.

https://datapremiery.pl/jamie-mcguire-beautiful-burn-piekne-spalenie-beautiful-burn-premiera-ksiazki-41198/

Romans, Sheryl Browne
PREMIERA: 31.07
Wydawnictwo: WAB
Życie Alicii upływało w kłamstwie, za które teraz przyjdzie jej zapłacić.
Kiedy na przyjęciu podchodzi do niej dawny znajomy, Alicia staje twarzą w twarz z kimś, kto może zniszczyć doskonały obraz jej rodziny. Ale przecież nie zrobi tego… prawda?
Aby nie dopuścić do ujawnienia tajemnicy, Alicia zostaje zmuszona do maskowania prawdy kolejnymi kłamstwami, a gdy dochodzi do tragicznego wypadku samochodowego, sytuacja staje się jeszcze poważniejsza i tylko kwestią czasu staje się, kiedy wszystko się rozpadnie.

https://datapremiery.pl/shreyl-browne-romans-premiera-ksiazki-43481/

Ricochet, Krista Ritchie, Becca Ritchie 
PREMIERA: 31.07
Wydawnictwo: Flow Books
Kilka pierwszych dni po odstawieniu jest torturą. Szczególnie gdy jesteś uzależniona od seksu, a twojego chłopaka nie ma tuż obok.
Lily i Lo postanawiają walczyć ze swoimi nałogami. Każde z nich toczy odrębną bitwę, której wynik będzie miał wpływ na przyszłość ich relacji. Droga, jaką muszą przejść, okaże się prawdziwą męką i największą dla nich dotychczas próbą. Ból, szczęście, radość, krzywda zaczną odbijać się rykoszetem od każdej obranej przez nich ścieżki i od każdego z odkopywanych wspomnień.
Czy sama miłość wystarczy, by pokonać nałóg?
Muszę być silna. Dla niego. Dla siebie. Dla nas.

https://datapremiery.pl/krista-ritchie-becca-ritchie-ricochet-premiera-ksiazki-43404/

Gdybyś tylko..., Eva Des Lauriers 
PREMIERA: 31.07
Wydawnictwo: Young
Senior Sunrise to impreza na plaży, która rozpoczyna ostatni rok liceum. Ale dla Natalii i Ethana to pierwsze spotkanie po tym, co wydarzyło się kilka tygodni wcześniej – kiedy przekroczyli granicę między byciem najlepszymi przyjaciółmi a czymś więcej i wszystko zrujnowali.
Ona próbuje udawać, że wcale jej nie zależy.
On zrobi wszystko, żeby naprawić swój błąd.
Podczas imprezy, zgodnie z tradycją, cała klasa pisze listy do samych siebie. Uczestnicy przelewają na kartki wszystkie swoje uczucia, lęki, marzenia, plany, by potem spalić je w ognisku. Jednak gdy Natalia w panice próbuje odzyskać swoje szczere wyznanie, wiatr rozrzuca siedem listów po plaży.
Teraz Ethan i Natalia muszą współpracować, aby odnaleźć zagubione kartki, zanim jakiekolwiek sekrety zostaną ujawnione – zwłaszcza ich własne.

https://datapremiery.pl/eva-des-lauriers-gdybys-tylko-premiera-ksiazki-43396/


Wakacje pod morzem, Marta Bijan
PREMIERA: 31.07
Wydawnictwo: Young
To mogłoby być kolejne zwyczajne lato nad polskim morzem, gdyby nie Hotel Bursztyn.
Leo prawie nie sypia.
Leo nigdy nie płacze.
Leo ciągle kłamie.
Odkąd jej mama zapadła w śpiączkę, szesnastolatka jest pod opieką starszego brata Roberta – jedynej osoby, którą jeszcze darzy sympatią i zaufaniem. Jako dzieci często spędzali rodzinne wakacje nad morzem, gdzie długie godziny na plaży dzielili z Filipem, zaprzyjaźnionym synem właścicieli Hotelu Bursztyn. Pewnego lata wyjazdy w tamte strony po prostu się skończyły. Bez wyraźnego powodu.
Dziesięć lat później Bursztyn i Filip znów pojawiają się w ich życiu. Tym razem rodzeństwo podejmuje letni staż w hotelu, w którym wszystko odbiega od normy. Goście zaczynają zachowywać się dziwnie, relacje między nastolatkami gęstnieją z dnia na dzień, a Bałtyk zdaje się wyrzucać na brzeg wszystkie zatopione przez lata tajemnice.
Leo wreszcie będzie musiała zmierzyć się z tym, co próbowała całe życie od siebie odsuwać – z prawdą.

https://datapremiery.pl/marta-bijan-wakacje-pod-morzem-premiera-ksiazki-43570/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz