wtorek, 16 czerwca 2015

(1) Komórka, Stephen King

Jeżeli szukasz książki, która sprawi, że włoski na Twojej skórze staną dęba, ta książka być może jest dla Ciebie! By dowiedzieć się więcej na temat tejże książki, czytaj dalej. :)

Jakiś czas temu, będąc w bibliotece.. *E, dajcie spokój, to brzmi jak początek jakiejś bajki. Może jeszcze napisz "za siedmioma górami, za siedmioma lasami? Laska, weź się w garść, to tylko recenzja, nie książka!"*
A więc.. *Cholera jasna. Dziewucho! Zdania nie zaczyna się od "a więc -.-"*
Dobra, dobra. Luz.

Tytuł oryginału: Cell
Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2007 
Liczba stron: 432
Horror 

Na początku maja odwiedziłam swoją miejską bibliotekę. Ja jestem albo jakaś nienormalna, albo nie wiem, ponieważ co jestem w bibliotece, po oddaniu jednej książki idę wypożyczyć inną. Pomijam to, że w domu zazwyczaj czeka na mnie jeszcze z 5 innych książek.
Tym razem chciałam wypożyczyć sobie coś pomiędzy horrorem a jakimś kryminałem. Nie jestem wielką fanką Agaty Christie, więc mój wybór padł na Stephena Kinga. A i tytuł przykuł moją uwagę. Przyznam, że byłam dość sceptyczna w stosunku do tej książki *KOBIETO! Nie męcz tak tych biednych ludzi, błagam! Przejdź do konkretów, bo Cię przestaną czytać*
- To co, może zacznę pisać jednym zdaniem wszystko co myślę? Np. "ta książka była super, 10/10"?
*No nie, ale chociaż nie rozpisuj się jakbyś pisała powieść średniowieczną! ;_;*
(...) gdyby na moment pozbawić człowieka świadomości, wszystkich wspomnień i zdolności racjonalnego myślenia, pozostałość byłaby czysta i straszna.
W książce poruszany jest wątek dotyczący m.in. problemu uzależnienia od telefonu komórkowego. Opisuje co dzieje się ze społeczeństwem, kiedy tajemniczy impuls zostaje wypuszczony i podczas odebrania jakiegokolwiek połączenia zamienia ludzi w krwiożercze bestie. Ups, chyba zdradziłam już wystarczająco, żeby Was zaciekawić. A Ty dalej nie jesteś przekonany? Dodam jeszcze, że są tam opisane sceny krwiste, jak z horroru. Jest też ukazany motyw zjednoczenia się gatunków, nawet tak dziwnych jakimi są Zombie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz