niedziela, 21 czerwca 2015

(2) Stowarzyszenie Kopciuszków, Kay Cassidy

Muszę przyznać, że ostatnio spodobały mi się książki, gdzie nastolatki muszą wybierać między jedną rzeczą a drugą. I szczerze? Te książki są mega! A dziś przedstawię Wam recenzję książki o takowej tematyce.:)

Tytuł oryginału: The Cinderella Society
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 336
Literatura młodzieżowa

Główną bohaterką jest Jess Parker, która nie ma zbyt wielu przyjaciół, a raczej nie ma żadnego przyjaciela stara się przyzwyczaić do ciągłych przeprowadzek i zmian szkół. W każdej szkole w jakiej była, brała udział w kwalifikacjach do zespołu cheerleaderek i tym razem również tak było. Kapitan zespołu zostaje skutecznie "unicestwiona" przez Jess i nie przysięga sobie zemstę na dziewczynie. Po kilku napadach na Jess, dziewczyna zostaje przyjęta do elitarnego grona "Kopciuszków" i tam uczy się pewności siebie, wiary w przyjaźń i wielu innych. Wszystko się komplikuje, gdy odkrywa, że chłopak który jej się podoba jest bratem przegranej cheerleaderki. A i zapomniałam dodać, że Kopciuszki mają wojnę z Wiedźmami, a tu- co za zbieg okoliczności!- szefostwo pełni nikt inny jak wróg Jess.
Nasze dłonie pasowały do siebie idealnie, co bez wątpienia było znakiem, że powinny pozostać splecione ze sobą na wieczność. Nie wolno sprzeciwiać się temu przeznaczeniu.
Tutaj muszę skończyć, bo będzie tak, że opowiem Wam całą książkę.
Czy Kopciuszki wygrają wojnę z Wiedźmami? Czy Jess zdobędzie swojego ukochanego? Żeby się tego dowiedzieć musicie koniecznie przeczytać tą książkę!

Oceniam ją stanowczym 5/6, za zakończenie.. Ale musicie sami odczuć to na swojej skórze. Miłego czytania! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz