niedziela, 21 czerwca 2015

Stowarzyszenie Kopciuszków, Kay Cassidy

Muszę przyznać, że ostatnio spodobały mi się książki, gdzie nastolatki muszą wybierać między jedną rzeczą a drugą. I szczerze? Te książki są mega! A dziś przedstawię Wam recenzję książki o takowej tematyce.:)

Tytuł oryginału: The Cinderella Society
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 336
Literatura młodzieżowa

Główną bohaterką jest Jess Parker, która nie ma zbyt wielu przyjaciół, a raczej nie ma żadnego przyjaciela stara się przyzwyczaić do ciągłych przeprowadzek i zmian szkół. W każdej szkole w jakiej była, brała udział w kwalifikacjach do zespołu cheerleaderek i tym razem również tak było. Kapitan zespołu zostaje skutecznie "unicestwiona" przez Jess i nie przysięga sobie zemstę na dziewczynie. Po kilku napadach na Jess, dziewczyna zostaje przyjęta do elitarnego grona "Kopciuszków" i tam uczy się pewności siebie, wiary w przyjaźń i wielu innych. Wszystko się komplikuje, gdy odkrywa, że chłopak który jej się podoba jest bratem przegranej cheerleaderki. A i zapomniałam dodać, że Kopciuszki mają wojnę z Wiedźmami, a tu- co za zbieg okoliczności!- szefostwo pełni nikt inny jak wróg Jess.

Tutaj muszę skończyć, bo będzie tak, że opowiem Wam całą książkę.
Czy Kopciuszki wygrają wojnę z Wiedźmami? Czy Jess zdobędzie swojego ukochanego? Żeby się tego dowiedzieć musicie koniecznie przeczytać tą książkę!

Oceniam ją stanowczym 5/6, za zakończenie.. Ale musicie sami odczuć to na swojej skórze. Miłego czytania! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz