czwartek, 2 lipca 2015

(3) Serce w chmurach, Jennifer E. Smith

Trochę mnie nie było, więc dziś przychodzę do Was z recenzją kolejnej książki. Nie wiem jak ja to robię, że czytam 3 książki w ciągu tygodnia(!)
Mniejsza z tym. Zapraszam na dzisiejsza recenzję.


Tytuł oryginału: The Statistical Probability of Love at First Sight
Wydawnictwo: Bukowy Las
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 224
Literatura młodzieżowa
Miłość to najdziwniejsza, najbardziej nie logiczna rzecz na świecie.
Główną bohaterką jest Hadley, dziewczyna, której ojciec żeni się ponownie. Jak można się domyślać nie jest z tego powodu zadowolona. Nastolatka w trakcie podróży na lotnisko kłóci się z mamą i z bólem uświadamia sobie, że spóźniła się na samolot. 4 minuty- nie tak dużo prawda? A w tym przypadku przesądziła o tym co stanie się następne kilka godzin później i następną dobę później.
Nie chcę Wam tutaj po kolei opisywać wszystko co się działo, bo popsuję Wam przyjemność z czytania. Książka porusza tematy rozwodu, sytuacji dziecka i uczuć dziecka, które musi pogodzić się z rozstaniem rodziców. Ktoś mógłby powiedzieć, że to typowe "love story", ale nie tylko na tym opiera się fabuła książki. Jeżeli jesteście w sytuacji, gdzie rodzice są po rozwodzie i jedno z nich zaczyna układać swoje życie od nowa biorąc ponownie ślub, ta książka jest dla Was. Pokazuje ona jak łatwo można ocenić kogoś, nawet go nie znając czy nawet jak łatwo znienawidzić własnego rodzica za błąd, który popełnił.
Czy to możliwe nie znać w ogóle swojego typu- nie wiedzieć nawet, że ma się jakiś typ- póki ów się znienacka nie objawi?
To tyle ode mnie i ja mam nadzieję, że zachęcę Was do lektury tejże książki. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz