środa, 23 marca 2022

(964) Zakochaj się, Julio, Natalia Sońska

 

 
Cykl: Seria Zakopiańska
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 8.11.2017
Liczba stron: 301
Literatura obyczajowa

Od momentu, gdy skończyłam lekturę Obudź się, Kopciuszku miałam ogromną ochotę na zapoznanie się z kolejnymi powieściami z serii Zakopiańskiej. Już na początku stycznia poczułam silną potrzebę przeczytania tomu drugiego i tak oto Zakochaj się, Julio znalazło się na liście przeczytanych przeze mnie powieści i co więcej - na liście tych, które szczerze polubiłam. Jednak, co mogę powiedzieć o tym tytule szerzej? O tym w tej właśnie opinii.

Julia jest nauczycielką w jednym z liceów. Jako jedna z nielicznych może szczycić się szacunkiem i sympatią ze strony swoich uczniów. Julia ma złote serce i dla każdego, kto potrzebuje pomocy, jest w stanie ją nieść. Dla swoich wychowanków również jest w stanie zrobić wiele – nawet narazić własną reputację. Jakub z kolei jest właścicielem firmy deweloperskiej, która prężnie się rozwija. Jego narzeczona wydaje się tą jedyną i wymarzoną kobietą, jednak mężczyzna wciąż ma poczucie pustki. Kiedy przez przypadek natyka się na Julię na jednym z górskich szlaków, czuje, że jego życie nabiera rumieńców. Czy drogi tej dwójki mogą zejść się po raz kolejny i już... na zawsze? Czy Julia może pomóc ukoić Jakubowi poczucie pustki w sercu?

Powiem Wam szczerze, że do napisania tej opinii zbierałam się ponad dwa miesiące. Książkę skończyłam w styczniu, recenzję piszę w marcu. Dlaczego tak? No cóż, historia ta wzbudziła we mnie tyle emocji i przemyśleń, że na początku w ogóle nie chciałam się tym dzielić z innymi. Historię Julii uważałam jako coś osobistego, co będę przeżywać znowu i znowu, ale tylko we własnym towarzystwie i po cichutku. Potwierdzenie moich słów można znaleźć w znacznikach, jakie umieściłam przy kilku fragmentach. Po tym czasie jednak zebrałam się w sobie i chcę napisać chociaż kilka słów na temat tej powieści.

Główna bohaterka, Julia, szalenie przypadła mi do gustu. Jej optymizm i poczucie tego, że wszystko dzieje się po coś zachwyciły mnie i myślę wręcz, że w kilku kwestiach jesteśmy do siebie podobne. Dlatego też tak mocno zżyłam się z tą postacią i tak bardzo zaangażowałam się emocjonalnie w tę historię. Jednak nigdy nie wybaczę autorce tego, jak mocno moje serce ścisnęło się z bólu kilkadziesiąt stron przed końcem - to było okrutne, a jednocześnie miało w sobie coś... magicznego? Mam nadzieję, że nie brzmię jak wariatka, ale nie umiem tego inaczej ubrać w słowa.

Uwaga czytelnika skupia się tutaj głównie na Julii i jej rozterkach związanych z pracą, uczniami i ich problemami oraz Jakubem, który o dziwo! Okazał się postacią odrobinę zepchniętą na boczny tor, jednak wciąż bardzo ciekawą. Autorka zarysowała tutaj historię, która wciągnęła mnie od pierwszej strony i nie pozwoliła o sobie zapomnieć nie tylko do ostatniej, ale i jeszcze długo po odłożeniu książki na półkę. Jest w tej powieści coś takiego, co sprawia, że na samą myśl o niej czuję ciepło w sercu i łzy pod powiekami. Nie zdziwię więc chyba nikogo, kiedy napiszę, że na mojej półce czekają już kolejne dwa tomy z tej serii.

Zakochaj się, Julio to przepiękna i ciepła historia o poszukiwaniu sensu w życiu, odkrywaniu własnego ja oraz odnajdywaniu prawdziwej miłości, takiej co dosłownie zwala z nóg. Jestem ogromną fanką tego tytułu i z pewnością będę wracać do niego jeszcze nie raz – prawdopodobnie co święta. Jeżeli tak jak ja, lubicie powieści obyczajowe i romantyczne, to z całą stanowczością polecam Wam właśnie tę książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz