piątek, 2 grudnia 2022

BLOGMAS #2 / 12 filmów, jakie obejrzę w te święta

Jak co roku, kolejne platformy streamingowe dosłownie prześcigają się w tym, kto wypuści więcej świątecznych filmów i seriali. Przyznaję się bez bicia, że sama pozostaję stale wierna Netfliksowi, ponieważ ten oferuje mi multum przeróżnych tytułów. Przebijając się przez kolejne propozycje postanowiłam stworzyć listę kilkunastu tytułów, jakie chciałabym poznać w tym roku. Być może zainspiruję kogoś z Was do zrobienia tego samego - kto wie? ;) 

1. Niespodziewany świąteczny gość, reż. Ernie Barbarash, 2020
W skrócie: główna bohaterka - Hayley postanawia spędzić święta z nowymi teściami swojej siostry. Wszystko pięknie i ładnie, ale niespodziewanie w jej radarze pojawia się mężczyzna, przez którego wcześniej zerwała ze swoim ówczesnym chłopakiem. Czy to nie brzmi jak romans idealny? No nie wiem, sprawdzę. 

(źródło grafiki: netflix.com)

2. Święta na zamówienie, reż. Sam Irvin, 2018
Tutaj historia skupia się na pewnym architekcie, który zamierza ugościć swoją rodzinę na święta. Jednak, by jego miejsce zamieszkania wyglądało chociaż trochę świątecznie, postanawia skorzystać z pomocy dekoratorki wnętrz. Jak się można domyślać, pani dekoratorka wnosi nie tylko powiew świeżości do jego wnętrz, ale i do jego serca...

(źródło grafiki: netflix.com)

3. Kalifornijskie święta, reż. Shaun Paul Piccinino, 2020
Jest on: beztroski podrywacz i bogacz oraz ona: właścicielka pokaźnego rancza. On podszywa się pod robotnika i namawia ją do sprzedaży ziemi tuż przed Bożym Narodzeniem. Czy kobieta się ugnie pod tym naciskiem? No cóż, chyba muszę się tego dowiedzieć. 

(źródło grafiki: youtube.com)

4. Historia Kopciuszka: Świąteczne życzenie, reż. Michelle Johnston, 2019
Jestem prostym człowiekiem: widzę znanych mi aktorów, którzy grają w jakimś filmie - z automatu dodaję go na listę "do obejrzenia". Czy kolejny remake historii Kopciuszka (jakich umówmy się: jest MULTUM) okaże się dobry i co więcej: potrzebny? Dobre pytanie. 

(źródło grafiki: flixable.com)

5.  Świąteczny zamek, reż. Mary Lambert, 2021
Pewna autorka bestsellerów postanawia uciec przed skandalem i zaszyć się w jakiejś dziurze. Tak trafia do Szkocji. Tam zakochuje się w jednym z zamków, jednak ta miłość nie ma racji bytu - na drodze do jej szczęścia staje prawdziwy buc, czyli właściciel budowli. Ja nie wiem jak Wy, ale ja już zapisuję się do shipu autorka+zamek. Przecież to genialny pomysł na romans!

(źródło grafiki: youtube.com)

6. Wesołych Świąt, reż. John Whitesell, 2006
Film, który klimatem będzie przypominał mi kultowego klasyka, czyli W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju? Oto on! Pewien optyk nie może cieszyć się spokojem, ponieważ jego sąsiadem jest osobnik, który jako punkt honoru wziął sobie wyprzedzenie wszystkich w kategorii: ozdobiony dom. Człowiek ten pragnie, by jego ozdoby były widoczne aż z kosmosu... No nie ma co, marzenie ma wielkie, ale czy realne?

(źródło grafiki: filmweb.pl)

7. Listy do M. 4, reż. Patrick Yoka, 2021
Kolejny kultowy już tytuł, tym razem w swojej czwartej odsłonie. No przyznaję się, mam słabość do tej serii, a poprzednie części oglądałam już kilkanaście razy. Czy tym razem twórcy filmu zaskoczą mnie czymś nowym? Przekonajmy się. 

(źródło grafiki: filmweb.pl)

8. Święta Last Minute, reż. Joe Roth, 2004
Wyobraźcie sobie, że przez całe życie przykładaliście się do przygotowywania świąt. Kolejne potrawy gotowały się w kuchni, a choinka stała ubrana już dwa tygodnie wcześniej. Krankowie postępowali tak właśnie przez ostatnie lata, jednak w końcu postanawiają zrobić coś innego. Przygotowują się więc do spędzenia urlopu poza granicami państwa, jednak... co jeśli święta MUSZĄ się odbyć na ostatnią chwilę? 

(źródło grafiki: filmweb.pl)

9. Zamiana z księżniczką, reż. Mike Rohl, 2018
Umówmy się - wszyscy znają wątek dotyczący zamiany miejscami dwóch głównych bohaterów lub bohaterek. Księżniczka i żebraczka, Nie wierzcie bliźniaczkom i wiele więcej - każdy chociaż raz widział coś z tym wątkiem. Ja chciałabym w tym roku poznać odsłonę tego tematu w wykonaniu Vanessy Hudgens. 

(źródło grafiki: filmweb.pl)

10. Święta, święta i... znowu święta, reż. Roberto Santucci, 2020
Święta są naprawdę fajnym czasem w roku, jednak co za dużo to niezdrowo. W tej produkcji główny bohater jest kimś w rodzaju Grincha, jednak los za karę zmusza go do spędzania Bożego Narodzenia w nieskończoność. Czy to nie za duże tortury? Okaże się podczas oglądania. 

(źródło grafiki: filmweb.pl)

11. Święta u Christmasów, reż. Philippe Martinez i Mick Davis, 2021
Moja kolejna świąteczna zachciewajka to właśnie ten tytuł. Cztery okrutnie skłócone siostry i jeden ojciec, który postanawia spędzić z nimi święta? Brzmi jak coś, co może być zabawne, ale i poruszyć te czulsze strony duszy. Poetycko to zabrzmiało, prawda? Mam nadzieję, że sama historia przypadnie mi do gustu. 

(źródło grafiki: netflix.com)

12. Święta z widokiem, reż. Justin G. Dyck, 2018
Menedżerka restauracji i pewien przystojny kucharz - czy to ma szanse na powodzenie? W świątecznych historiach dosłownie wszystko jest możliwe, więc i tutaj nie mam zamiaru w to wątpić. Liczę na historię, która nie będzie zbyt słodka i przesadzona. 

(źródło grafiki: filmweb.pl)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz