O mnie

Nazywam się Natalia Świętonowska. Jestem studentką drugiego roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej (KPSW) w Jeleniej Górze. Bloga prowadzę od 2013 roku, jednak przez dłuższy czas nie potrafiłam określić, jakie treści chciałabym publikować. Od czerwca 2016 roku przekształciłam bloga w miejsce, gdzie można znaleźć wyłącznie recenzje książek. Po kilku miesiącach wprowadziłam także krótkie opinie na temat filmów i seriali. Przez dłuższy czas prowadziłam cykl, gdzie co tydzień udostępniałam piosenkę, która aktualnie chodziła mi po głowie. Pomysł ten jednak umarł śmiercią naturalną, ale kto wie- może powróci on za jakiś czas. Od maja 2018 roku co tydzień dodaję także post z serii 7 cytatów tygodnia, które cieszą się uznaniem wśród czytelników bloga.

Czytać uwielbiam od zawsze, a od kilku lat chętnie dzielę się opiniami na temat przeczytanych przeze mnie książek. Śmiało mogę stwierdzić, że promuję czytelnictwo i staram się zachęcić odwiedzających bloga do poznania danych historii. Przeważnie sięgam po kryminały, thrillery i romanse, jednak dużą miłością darzę także powieści młodzieżowe i fantastykę. Na tę chwilę moimi ulubionymi autorkami są Brittainy C. Cherry, Sarah J. Maas oraz Colleen Hoover. Za powieść mojego życia mogę uznać Anię z Zielonego wzgórza, a serialami życia są dla mnie oczywiście Ania, nie Anna oraz Przyjaciele.

Opinie, jakie tu znajdziecie, nazywam recenzjami, jednak nie są to w pełni profesjonalne teksty. Po przeczytaniu książki dzielę się swoimi odczuciami, ale zawsze staram się wskazać mocne, jak i słabe strony danej pozycji.

Ponadto, prowadzę swoją audycję w radiu NaGłos, gdzie opowiadam o tym, co najbardziej mnie interesuje: o książkach. Chciałabym tym samym przyczynić się do rozwoju czytelnictwa w Polsce i mam nadzieję, że mi się to uda. Audycję prowadzę co piątek od godz. 16.30. Link do strumienia: http://www.naglos.kpswjg.pl:8000/live.ogg

Aktywnie udzielam się także na Instagramie: instagram.com/oksiazkachinietylko, więc serdecznie Was tam zapraszam.

Mam nadzieję, że zostaniecie ze mną na dłużej i dacie się porwać mocy literatury, bo cytując Umberto Eco: Kto czyta książki, żyje podwójnie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza