wtorek, 21 czerwca 2016

(28) P.S. Kocham Cię, Cecelia Ahern

O tej książce słyszałam już dawno temu, o filmie również, aż w końcu nadszedł czas, żeby ją przeczytać. Kiedy znalazłam ją pierwszy raz w bibliotece, wzięłam ją do ręki, ale zaraz później odłożyłam. Krążyłam wokół regału, na którym się znajdowała, aż w końcu powiedziałam sobie: dość. Weź tą książkę, bo nigdy nie przestaniesz tak krążyć.
No i ją wzięłam, a teraz zapraszam Was na moją recenzję.Tytuł oryginału: P.S. I love You
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2008
Liczba stron: 456
Literatura obyczajowa

Historia opowiada o 30-letniej Holly Kennedy, która niedawno straciła swojego męża- Gerrego. Umarł przez guza mózgu. Kobieta jest załamana, nie wychodzi z domu i ignoruje swoich przyjaciół. W końcu decyduje się, żeby zadzwonić do swojej mamy i dowiaduje się, że jej zmarły mąż pozostawił po sobie paczkę zatytułowaną "Listy".
Holly czym prędzej zabiera paczkę od mamy i w swoim mieszkaniu otwiera pierwszy list, na marzec. Każdy z tych listów jest podpisany nazwą miesiąca, w którym ma otworzyć go Holly. Listy mają na celu pomóc kobiecie pozbierać się po śmierci ukochanego męża i wrócić jej do życia.
Holly oczywiście przeżywa wzloty i upadki, ale dzięki wsparciu poprzez listy, czuje się silniejsza.
Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko.
Książka jest połączeniem romansu i dramatu. Były chwile, kiedy się śmiałam, ale też były momenty, kiedy miałam ochotę się rozbeczeć przez tą książkę. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić bólu, jaki musi czuć osoba, która straciła swojego męża/ żonę czy po prostu ukochaną osobę. Uważam, że Cecelia Ahern odwaliła naprawdę dobrą robotę, z napisaniem tejże książki.


"P.S. Kocham Cię" otrzymuje ode mnie mocną 5!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz