poniedziałek, 31 lipca 2017

(176) Cud chłopak, R.J. Palacio

Niedawno po internecie latał zwiastun do ekranizacji książki "Cud chłopak". Zwiastun mnie tak wzruszył, że postanowiłam przeczytać książkę, o której Wam właśnie dzisiaj opowiem.

Tytuł oryginału: Wonder
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 21.05.2014
Liczba stron: 416
Młodzieżowa

August nie jest zwyczajnym chłopcem. Jest bardzo inteligentny, zabawny i towarzyski, chociaż ma pewną przypadłość. Chłopiec ma zdeformowaną twarz, której się wstydzi, ale jego bliscy nie zwracają na nią uwagi i kochając Augusta takim jaki jest. Kiedy 10- latek dowiaduje się, że ma iść do 5 klasy do normalnej szkoły, jest smutny i przestraszony, no bo co powiedzą dzieci na jego widok?

Główny bohater, Auggie jest uroczym chłopcem, którego od razu polubiłam. Jak wspomniałam wcześniej, jest on inteligentny i zabawny, chociaż ten humor jest bardziej przeznaczony dla młodszych czytelników niż dla takiej starej baby jak ja.

Jego rodzice wydali mi się naprawdę bardzo sympatyczni, zwłaszcza mama, która bardzo troszczy się o synka. Starsza siostra Augusta- Via również uwielbia swojego brata, chociaż czasami męczy ją to, że rodzice nie poświęcają jej tyle czasu ile potrzebuje.

Powieść jest napisana w bardzo prosty i chwilami dziecinny sposób. Autorka podzieliła książkę na sekcje, gdzie każdy z bohaterów ma coś do powiedzenia. Każdy z nich widzi Augusta inaczej, ale mimo to dla każdego z nich główny bohater jest ważny.

Mimo, że książka została przypisana do powieści dla dzieci, ja uważam, że mogą tą książkę czytać również młodzież i dorośli. Jest to lektura, która może zmienić nasz pogląd na niektóre sprawy, ale nie musi.

Mam nadzieję, że moja krótka opinia na temat tej pozycji Wam się spodoba :)

"Cud chłopak" otrzymuje ocenę:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz