piątek, 22 stycznia 2016

(7) 7 razy dziś, Lauren Oliver

Nie było mnie znowu trochę, ale wracam do życia. Dzisiaj oficjalnie włączyłam się do życia i jestem gotowa do pracy!


Tytuł oryginału: Before I fall
Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 384
Literatura młodzieżowa

Pewnie kilkoro z Was chciałoby kiedyś powtórzyć dany dzień jeszcze raz. Pewnej dziewczynie- Sam Kingston się to udało. Ale ona tego nie chciała. Po prostu pewne wydarzenia sprawiły, że czas cofał się dla dziewczyny aż 7 razy. Można powiedzieć, że było to spowodowane tym, że w przeszłości popełniła kilka błędów i przyszedł czas, żeby za nie "zapłaciła". Tylko Sam miała świadomość tego, że ten sam dzień się powtarza w kółko, ale nie jej przyjaciele.
Może dla ciebie jest jakieś jutro. Może dla ciebie istnieje tysiąc kolejnych dni albo trzy tysiące, albo dziesięć- tyle czasu, że możesz się w nim zanurzyć, taplać do woli, że możesz pozwolić by przesypywał ci się przez palce jak monety. Tyle czasu, że możesz go zmarnować
Moim zdaniem książka jest godna polecenia, ale jedynym jej minusem jest to, że za 3, 4 a już w ogóle 5 razem czytanie się nam nudzi, bo dzieją się te same sytuacje co w poprzednich rozdziałach.
Recenzja jest krótka, bo krótka, ale! Ale opisując wszystko wykrakałabym całą resztę więc..
Po to są właśnie najlepsi przyjaciele. Tak właśnie postępują. Pilnują, żebyś nie spadł w przepaść.
Moja ocena: 4/6. Pomimo wszystko książka pozostawia wiele do myślenia.Mam nadzieję, że post Wam się spodobał (nawet taki pisany na odczep się). Do następnego postu :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz