środa, 17 lutego 2016

(8) Dziewczyna z pociągu, Paula Hawkins

Hej!
Dziś przychodzę do Was z recenzją kolejnej książki, którą przeczytałam w 3-4 dni. Jest do dość nowa książka, która pojawiła się w księgarni jakoś w grudniu lub w listopadzie.


Tytuł oryginału: The Girl on the train
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 328
Thriller

Pozwólcie, że przytoczę Wam opis tejże książki:
"Codziennie to samo...
Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów.

Zaczyna jej się nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa, jak oni.

...Aż do dzisiaj
Nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to nie wystarcza.

Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Przekonają się, że jest kimś więcej niż dziewczyna z pociągu."


Nie mógł zrozumieć, że można tęsknić za czymś, czego się nigdy nie miało, że można to opłakiwać.
Czytałam tą książkę z zapartym tchem. Zdradzę Wam, że rozdziały są pisane w 1.os. l. poj. (Tak. Te skróty <3 ). Bohaterowie opowiadają ze swojej perspektywy, nie z perspektywy narratora. Jest to doskonały thriller, ponieważ trzyma długo w napięciu i tak naprawdę do końca książki nie wiemy kto jest winny. A winnych będzie kilku.
Rachel nie jest typową dziewczyną. Jest kobietą, która ma pewne problemy z byłym mężem i jego teraźniejszą żoną. Ups! Zdradziałam już stanowczo za dużo. Jeśli opis nie zachęci Was do przeczytania, to ja już nie wiem co..
Książka "Dziewczyna z pociągu" ma zostać zekranizowana w tym roku, czego ja nie mogę się doczekać.
Wiem tylko, że jednego dnia czuję się dobrze, życie jest słodkie i niczego więcej mi nie potrzeba, a następnego rwę się do ucieczki, nie mogę znaleźć dla siebie miejsca i znowu się pogrążam.

Powieść dostaje ode mnie zdecydowane 6/6 gwiazdek, na które z całą pewnością zasługuje.


Mam nadzieję, że taka recenzjo- opisówka książki Wam się spodobała i zostaniecie ze mną na dłużej. Do następnego :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz