piątek, 8 lipca 2016

(36) Niezauważalna, Marcus Sedgwick

Kolejna książka, którą czytałam całe wieki temu. Sama nawet nie wiem czemu ją recenzuję, skoro jest tak nudna i przewidywalna, że aż brak słów.

(źródło: lubimyczytac.pl)


Data wydania: 2015
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: YA! 
Literatura młodzieżowa

16- letnia Laureth jest córką znanego pisarza Jacka Peaka. Wraz ze swoim młodszym bratem martwią się o swojego ojca, który zaginął bez słowa wyjaśnienia. Na maila dostaje informację o odnalezieniu jego notatnika. Nastolatka wraz z 7-letnim Benjaminem postanawia podczas nieobecności matki wyruszyć w podróż z Londynu do USA, by odzyskać zeszyt i odnaleźć tatę. Dużo rzeczy staje się dla niej przeszkodą, ponieważ Laureth jest niewidoma. Ale czego nie robi się, by odnaleźć ukochanego rodzica?
Boję się przez większość czasu. Ale nigdy nikomu tego nie mówię. Nie mogę sobie na to pozwolić. Muszę udawać pewność siebie, bo inaczej, kiedy milknę, staję się niezauważalna.
Ja naprawdę chciałabym móc polecić tą książkę, ale tak bardzo nie mogę. Okładka jest świetna (wspominałam, że jestem sroką?), a pomysł, by to niewidoma Laureth była narratorką jest godny podziwu, ale to nie zmienia faktu, że powieść Sedgewicka jest wielkim gniotem.
(...) przecież nie trzeba rozumieć dogłębnie danej rzeczy, żeby ją kochać prawda? Właściwie czasem zrozumienie czegoś może sprawić, że kocha się ją mniej.
"Niezauważalna" dostaje ode mnie ocenę, nie więcej niż 2. 2+ tak na zachętę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz