niedziela, 3 lipca 2016

(33) Zostań jeśli kochasz, Gayle Forman

Ta książka jest już znana na całym świecie i nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby tego tytułu chociaż raz.

                                                           ( źródło: lubimyczytac.pl)

Tytuł oryginału: If i stay
Cykl: Jeśli zostanę (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2014
Liczba stron: 248
Literatura młodzieżowa

Nastolatka Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia między śmiercią, a swoim życiem. Jest to spowodowane tragicznym wypadkiem, w którym giną rodzice Mii i jej młodszy brat. Przed wypadkiem dziewczyna zaczęła spotykać się z Adamem, z którym połączyła ją miłość do muzyki. Teraz Mia musi zdecydować, po której stronie zostanie: czy podda się śmierci czy zawalczy i zostanie z Adamem, Kim (jej przyjaciółką) i resztą rodziny?
- To w porządku - mówi - jeśli zechcesz odejść. Wszyscy pragną, byś została. Ja też tego chcę bardziej niż czegokolwiek w życiu. - Głos załamuje mu się z emocji. Urywa, odkasłuje, nabiera oddechu i mówi dalej. - Ale to moje życzenie i możesz się ze mną nie zgadzać. Więc chciałem tylko powiedzieć, że zrozumiem, jeżeli odejdziesz. To w porządku, jeśli musisz nas opuścić. To w porządku, jeśli chcesz przestać walczyć.
Wzruszający dramat, który opowiada o miłości do muzyki oraz miłości dwojga młodych ludzi, którzy muszą zmierzyć się z niesprawiedliwym losem. Jest to jedna z bardzo emocjonalnych książek, które chwytają za serce i nie puszczają, aż do ostatniej strony.

"Zostań jeśli kochasz" oceniam na bardzo mocną 5+.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz