niedziela, 16 października 2016

Typowy mól książkowy

Istnieje mnóstwo stereotypów, jak np. że blondynki są głupie, teściowe z natury są wredne, czy nawet, że mole książkowe i kujony to brzydkie, pryszczate i z aparatem na zębach dzieciaki. Czy naprawdę to tak wygląda?
PS. Wpis ma na celu rozbawić czytelnika. Jeżeli nie masz dystansu do siebie, to nie czytaj tego.

(źródło: weheartit.com) 

1. No to tak na wstępie powiem, że mól książkowy to kujon. Nie dość, że czyta mnóstwo to w dodatku ma same 6 w szkole, Ale, żeby nie było, że jest degeneratem społecznym nie czyta jakiegoś tam Stephena Kinga czy Rainbow Rowell. Zazwyczaj czyta klasykę, jak "Pan Tadeusz", "Chłopi" czy "Wesele". I to nie jako lektury!

2. Czytelnik wiecznie czyta. Nie ma przerwy na toaletę czy jedzenie BEZ KSIĄŻKI. Wszędzie zabiera ją ze sobą. Dosłownie wszędzie. (Tutaj wyobrażenie osobnika siedzącego w wannie z książką w ręku, ale tutaj wykorzystajcie swoją wyobraźnię :D)

3. Typowy strój mola książkowego: spódniczka w kratkę lub spodnie. Koniecznie wyprasowane i koniecznie eleganckie. Sweterek z dekoltem w serek lub biała koszula. Buty wypucowane na połysk, tak żeby mógł się w nich przejrzeć.

4. Mól książkowy cały dzień siedzi w domu i się uczy lub czyta. Nie spotyka się ze znajomymi.
Jeśli wychodzi z domu to tylko do sklepu po coś do jedzenia lub do biblioteki. Albo i jedno i drugie, whatever?

5. Gada tylko i wyłącznie o tym co ostatnio przeczytał. Dokładnie analizuje odbytą lekturę i wysuwa własne wnioski. Często nie akceptuje tego, że ktoś nie lubi danej pozycji lub jej zwyczajnie nie przeczytał.

6. Ubiera się w second handach, bo większość pieniędzy wydaje na nowe książki. Oczywiście, a jakżeby inaczej!

7. Jego/ jej cera przypomina mapę Afryki. Możesz doszukać się na niej Czadu, Egiptu czy nawet Południowej Afryki. Wszystko przez.. trądzik. Mole nie używają toników, bo i po co? Niepotrzebne wyrzucenie pieniędzy, które można wydać- UWAGA- na książki!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz