środa, 23 lutego 2022

(948) Niestosowne zachowanie, Vi Keeland

 


Tytuł oryginału: Inappropriate
Tłumaczenie: Karolina Bochenek
Wydawnictwo: Kobiece/ Niegrzeczne Książki
Data wydania: 9.02.2022
Liczba stron: 432
Romans, erotyk

Ostatnimi czasy na mojej biblioteczce zaczęły królować romanse. Być może jest to wpływ lutego – w końcu Walentynki nastrajają głównie romantycznie i dość wzniosłe. Wśród nowości nie mogło zabraknąć i najnowszej powieści Vi Keeland, czyli Niestosownego zachowania. Czy autorka po raz kolejny zdobyła moje serce, czy tym razem niekoniecznie?

Kiedy Ireland otrzymuje wiadomość od swojego pracodawcy, nie może uwierzyć własnym oczom. Lata niekończącej się harówki na nic – krótki filmik z wakacji okazał się czynnikiem określonym jako „niestosowne zachowanie”. W natłoku emocji kobieta postanawia napisać dość dosadnego maila do dyrektora generalnego, w którym wyrzucą wszystko to, co myśli o nim i jego firmie. Nie wie jeszcze, że to właśnie dzięki temu Grant zwróci na nią uwagę i zareaguje na jej wiadomość. Czy to możliwe, że ten mężczyzną będzie chciał od niej czegoś więcej, niż tylko współpracy?

Przyznam szczerze, że podchodziłam do tego tytułu z małym dystansem. Z jednej strony wiedziałam, że raczej będzie to przyjemna i szybka lektura, ale z drugiej miałam obawy – No bo, co jeżeli ta książka jednak nie przypadnie mi do gustu? No cóż, od razu Wam mówię: moje obawy były bezpodstawne. Książkę tę pochłonęłam w ekspresowym tempie, a dwójka głównych bohaterów całkowicie mnie w sobie rozkochała.

Ireland to kobieta sukcesu, która dąży do celu I nie ogląda się za siebie. Tym właśnie mi zaimponowała. Nie rozglądała się na boki, czy komuś przeszkadza jej zachowanie – po prostu parła do przodu, pokonując kolejne przeszkody. Cudowne w niej było też to, że nie pozwalała sobie w kaszę dmuchać, a wszelkie zachowania przejawiające seksizm w stosunku do kobiet i ich niesprawiedliwe traktowanie starała się dusić w zarodku. Cieszę się, że autorka podkreśliła w tej powieści ten wątek, bo uważam go za coś bardzo ważnego.

Grant mimo moich obaw okazał się bardzo ciekawym bohaterem i zdecydowanie mało toksycznym. Jasne, miał swoje obawy i doświadczenia, których nie do końca przepracował, lecz nie pozwalał na to, by miały one na niego wpływ w kontakcie z Ireland. Ich relacja wydała mi się szczera i bardzo urocza, a tego potrzebowałam w ostatnich dniach.

Choćbym chciała, to nie mogę zdradzić Wam głównego wątku powieści. W tym konkretnie przypadku jest on okrutnie ważny, ale jednocześnie zdradzając go, popełniłabym duży spoiler, a tego nikt z nas nie chce. Musicie jednak wiedzieć, że autorka porusza tutaj ważną i po prostu przygnębiającą tematykę, która mnie osobiście poruszyła i myślę, że tych bardziej wrażliwych również poruszy. Takie doświadczenia nigdy nie są łatwe i przyjemnie i każdego, kto przeżył coś takiego w swoim życiu – nawet nie dokładnie to samo, a sytuację podobną – podziwiam bardzo i ściskam.

Niestosowne zachowanie okazało się książką ciekawą, na swój sposób uroczą i słodką, lecz jednocześnie poruszającą ważne wątki. Vi ma w sobie coś, co sprawia, że jej powieści mogę czytać beż sprawdzania opisów i cieszę się, że miałam przyjemność poznać ten tytuł. No i oczywiście pragnę obiecać, że będę nadrabiać inne książki autorki i liczę na równie dobrą czytelniczą przygodę.

Jeżeli lubicie romanse z wątkami erotycznymi, które po prostu pochłoną Waszą uwagę i sprawią, że zapomnicie o swoich troskach i problemach dnia codziennego, choć na chwilę – to mogę po prostu polecić Wam tę książkę. Tym jednak, którzy nie przepadają za zbyt dużą ilością słodyczy w książkach, radzę uważać na ten tytuł.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz