piątek, 17 marca 2023

(1120) Król popiołów, Ludka Skrzydlewska

 


Cykl: Królowie Vegas (tom 3)
Wydawnictwo: Editiored
Data wydania: 7.09.2022
Liczba stron: 288
Romans, erotyk

Ludka Skrzydlewska trafia ze swoimi książkami prosto w moje gusta, jednak kiedy sięgnęłam po jedną z jej nowszych powieści - miałam pewne obawy. Król Enigmy bardzo mi się podobał, co jednak z Królem popiołów... Czy powtórzył sukces swojego poprzednika? Na to pytanie spróbuję odpowiedzieć w tej recenzji.

Everly Chance znana jest z tego, że nawet największa tajemnica się przed nią nie ukryje. Ta umiejętność bardzo przydaje się w pracy prywatnego detektywa, a kolejne zlecenia skutecznie zajmują jej wolny czas. Co jednak, jeśli pewnego dnia jedno ze zleceń okażę się pułapką i sprawi, że Ever znajdzie się w prawdziwym niebezpieczeństwie? No cóż, biorąc pod uwagę fakt, iż aktualnie ściga ją niebezpieczny organizator nielegalnych walk, może być ciekawie...

Przyznaję, że kiedy zaczęłam lekturę tej powieści, nie od razu poczułam się wciągnięta. Choć akcja była dynamiczna już od pierwszej strony, z czego znam już oczywiście autorkę, to jednak książka nie zdołała utrzymać mojego zainteresowania na dłuższy czas. W efekcie odłożyłam ją na bok na kilka dni i wiecie co? Była to bardzo dobra decyzja. Powrót do tej historii po tym czasie okazał się bardzo dobry.

Główna bohaterka wzbudziła mój podziw i sympatię. Everly jest kolejną hardą i pewną siebie bohaterką, którą wykreowała Ludka Skrzydlewska. Tutaj nie ma miejsca na niepotrzebne rozmyślania czy niepewność - Ever wie, że ma do zrobienia coś ważnego i po prostu przystępuje do działania. Za to między innymi tak polubiłam jej postać. Ponadto uważam ją za jedną z lepszych bohaterek, jakie zostały wprowadzone przez autorkę - a to myślę, że dużo znaczy.

Sama fabuła skupia się przede wszystkim na wątku sensacyjnym. Dużo jest tutaj pościgów, strzelaniny i po prostu akcji. Gorący romans, który po części obiecywały mi opis oraz okładka, również się tutaj znalazł, jednak odniosłam wrażenie, że nie był on aż tak dominujący, jak przykładowo w poprzedniej części cyklu o Królach Vegas. Przyznam szczerze, że mimo takiego obrotu spraw, nie czuję się rozczarowana, a wręcz przeciwnie. Cudownie było wrócić do twórczości Ludki w takim właśnie wydaniu.

Autorka ma bardzo dobry styl pisania i tego po raz kolejny nie mogę jej odmówić. Powrót do jej twórczości był czymś bardzo przyjemnym i zostałam ponownie zachęcona do tego, by odkrywać kolejne powieści autorki, a przede mną jeszcze ich trochę jest. Król Popiołów to bardzo dobra książka, której lektura dostarcza rozrywki i wielu emocji – od strachu, przez złość aż po prawdziwą radość. Główna bohaterka nie ma sobie równych i potrafi przegadać nawet największego mafioza... a to nie jest łatwa sztuka.

Jeśli poszukujecie wciągającej książki na marcowy wieczór, to zdecydowanie polecam Wam przeczytanie tego tytułu. Być może historia Ever zdoła Was rozgrzać na tyle, byście nie potrzebowali dodatkowego okrycia w chłodniejszy dzień? Kto wie.


[Współpraca barterowa]

Król popiołów do kupienia na Bonito

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz