poniedziałek, 16 stycznia 2017

"Lato koloru wiśni" Carina Bartsch | Recenzja

Z tą pozycja męczyłam się prawie cały tydzień i nie mam pojęcia czemu, bo jest dosyć fajna i zabawna. Lecz mam ośli upór i zmęczyłam ją do końca, przez co nie mam pojęcia co mam o niej myśleć.
Emely mieszka i studiuje w Berlinie. Jej najlepsza przyjaciółka, Alex, właśnie ma się przeprowadzić i zamieszkać niedaleko Emely. Pech chce, że Alex postanawia zamieszkać ze swoim bratem, Elyasem. I tutaj zaczynają się schody... (a o sensie tej "gry słów" dowiecie się jak przeczytacie książkę. )


Pora na... bohaterów!
Emely, czyli główna bohaterka okropnie mnie denerwowała. Za wszelką cenę chciała zranić Elyasa i nie dopuszczała go do siebie. Rozumiem, że w przeszłości coś się wydarzyło, ale bez przesady. Żaden człowiek nie broni się przed nikim, aż tak!

Elyas- pomimo wielu wad, jakimi są m.in. upierdliwość i nadmierna ciekawość, wydał mi się dość miłym chłopakiem, z którym da się pogadać. Denerwowało mnie to jak bardzo Emely próbowała zrobić mu na złość i wydało mi się to bardzo dziecinne.

Alex- denerwująca przyjaciółka Emely. Słodka idiotka, która non stop zakochuje się w coraz to nowych facetach. Nie odpowiada mi ta bohaterka i mam ochotę ją usunąć z całej książki.Pora na... moją opinię!
Moim zdaniem, książka ta jest nawet fajna. Takie przyjemny romans, ale nic po za tym. Autorka miała bardzo ciekawy pomysł i bohaterów dobrała wyśmienicie, ale to nie zmienia faktu, że pierwsza połowa książki zniechęca do czytania i sprawia, że nudzimy się jak mopsy. Przynajmniej ja miałam takie odczucie. Wynudziłam się i nie miałam ochoty jej czytać, ale po zmobilizowaniu odkryłam, że druga połowa jest o wiele, wiele ciekawsza co zachęciło mnie do zamówienia drugiej części...
PO ZA TYM, CO TO DO CHOLERKI BYŁO ZA ZAKOŃCZENIE, CO?


Podsumowanie:
Książka na pewno spodoba się wszystkim miłośnikom romansów, pomimo, że była jednak troszkę schematyczna. Pomimo tego, zakończenie okazało się.. GŁUPIE I NIENAWIDZĘ TEJ KSIĄŻKI ZA TO ZAKOŃCZENIE, OKEY.


"Lato koloru wiśni"- 4/6.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz