sobota, 21 stycznia 2017

Sobota z filmem: Kraina lodu, reż. Chris Buck, Jennifer Lee (2013)

Zapewne już wiecie, że bajki to dla mnie chleb powszedni, a te Disneya to już w ogóle. Dlatego dzisiaj mam dla Was recenzję bajki, którą zna każde dziecko i każdy ją oglądał chociaż raz. Ja pierwszy raz ją obejrzałam w grudniu. Czyli jakieś 3 lata po premierze.Elsa i Anna są siostrami, a ponadto córkami Króla i królowej Arendelle. Kiedy Elsa jest mała, dowiaduje się, że ma magiczną moc, która zamienia wszystko w lód i podczas niewinnej zabawy z siostrą niechcący trafia ją właśnie lodem. Od tamtej pory dziewczyna unika kontaktu z ludźmi i nie wychodzi z pokoju. Jedyny wyjątek stanowi koronacja, na której Elsa zostanie mianowana królową Arendelle. (po obejrzeniu zobaczycie dlaczego )


Elsa jest bohaterką, która z założenia miała wzbudzać w dzieciach litość, bo przecież miała magiczną moc i nie mogła się z nikim spotykać. Natomiast Anna prawdopodobnie miała być także postrzegana jako bohaterka, która w jakimś stopniu straciła swoją siostrę i nie ma się z kim bawić. Niby to takie pierdoły, ale uwierzcie lub nie- dzieciaki bardzo szybko wychwytują takie rzeczy.

Moją ulubioną bohaterką jest Anna, ponieważ jest zabawna, urocza no i troszkę głupia, ale w tak pozytywny sposób, że nie sposób jej nie polubić. Elsa natomiast wydała mi się trochę zadufana w sobie, samolubna i taka "wytworna" z tym swoim sposobem wyrażania się.


W filmie spotykamy również Kristoffa, który wraz ze swoim przyjacielem Svenem (czy jakkolwiek się to pisze :D ) postanawia pomóc Annie w sprawie z siostrą.

Ale ale! Nie możemy zapomnieć o Olafie! Czyli o przesympatycznym bałwanku, który tak bardzo zdobył moje serce, że non stop o nim myślę. Najlepszy cytat ever:"- Olaf, Ty topniejesz!
- Bo dla niektórych to warto się roztopić"

Według mnie, ta bajka jest naprawdę świetna i Disney po raz kolejny pokazał, że robi naprawdę świetne filmy. A zwłaszcza wartościowe, które mogą w bardzo pozytywny sposób wpłynąć na młodego widza.


Podsumowanie:
Bajka, którą polecam bardzo bardzo! Mogę Was zapewnić, że będziecie ją oglądać kilka razy, a mimo to nie znudzi Wam się. Aż chyba ja sobie obejrzę 😂😁

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz