czwartek, 5 stycznia 2017

Najlepsze książki 2016

Ostatnio pisałam o najgorszych książkach 2016 roku (TUTAJ), natomiast dzisiaj chciałabym pocieszyć Wasze serduszka i wymienię kilka pozycji, które mnie zachwyciły w minionym roku i do których z całą pewnością wrócę.

(źródło: weheartit.com)8. Tutaj postanowiłam dać książkę, którą bardzo polubiłam, chociaż 2 część bardzo mnie rozczarowała. Domyślacie się już co to jest? Oczywiście, chodzi o "Czerwoną królową".


7. Na następnym miejscu znalazła się książka, która jest pierwszą częścią serii, którą pokochałam całym serduszkiem i nie nie mogę się doczekać kolejnego spotkania z tą autorką. Chociaż ta uwielbia łamać serca, a następnie po nich deptać. Możecie się już domyślać o kogo chodzi.
Oczywiście mowa o Cassandrze Clare i jej seri "Dary anioła". A konkretnie chodzi o książkę "Miasto kości".


6. Na tym miejscu postanowiłam dać książkę, która mimo, że bardzo mnie wzruszyła, nie zapewniła sobie miejsca na podium. Przeczytałam więcej książek, które mnie zachwyciły i to one znajdują się na następnych miejscach. Mowa o "Promyczku" Kim Holden.


5. Tutaj postanowiłam dać "Strażniczkę książek", którą pokochałam i bardzo polubiłam bohaterów. Szkoda, że nie ma drugiej części :(


4. "Igrzyska śmierci" to coś co kocham i miały one wylądować na podium, lecz zastanowiłam się i stwierdziłam, że są książki, które bardziej zasługują na miejsce na następnych miejscach.


3. Wreszcie stanęliśmy na tym podium! Brązowy medal otrzymuje... "Baśniarz"! Cudowna atmosfera, urocza fabuła choć momentami także mroczna no i cudowni bohaterowie.


2. Srebrny medal powędruje do powieści, która poruszyła mnie do głębi, a bohaterowie okazali się mi tak bliscy, jak jeszcze nigdy żaden inny. "Małe życie"- gratuluję!


1. Teraz pewnie wszyscy gryzą paznokcie ze strachu, cóż to mogło pojawić się na tym pierwszym miejscu. Owszem, miało to być "Małe życie", ale ostatecznie podjęłam decyzję, która może wydać się dla niektórych z Was niezrozumiała.
ZŁOTO wędruje do pierwszej części serii, którą pokochałam. Bohaterowie, akcja, otoczenie- wszystko tam jest cudowne.
Sarah J. Maas o Tobie mówię! Tak!
"SZKLANY TRON" otrzymuje 1 miejsce i zdecydowanie jest najlepszą książką jaką przeczytałam w minionym roku. Mam w planach niedługo przeczytać jeszcze raz tą serię, ale wszystko w swoim czasie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz