niedziela, 19 marca 2017

Anime nie takie złe jak je malują | Recenzja

Anime zawsze mnie nudziło i nie lubiłam go oglądać. Jedyny wyjątek stanowiły "Pokemony", które jako małe dziecię uwielbiałam. Później przewijając kanały i natrafiając na jakiekolwiek anime, coś budziło się w moim umyśle, jakaś czerwona lampka i musiałam przełączyć na cokolwiek innego, bo prawdopodobnie bym zwariowała. Ale od zeszłego roku mój Ukochany postanowił mnie trochę pomęczyć i namówił na obejrzenie jednego anime, później drugiego, filmu, a aktualnie oglądamy razem kolejny tytuł.*Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai- ang. Anohana: The Flower We Saw That Day


Nie chcę opowiadać o czym to jest mniej więcej, bo nie wiem czy podołałabym temu.
Od razu przechodząc do mojej mini recenzji: anime podobało mi się, jak na pierwsze anime jakie oglądałam od bardzo, bardzo dawna, i które o dziwo przypadło mi do gustu i dotrwałam do końca jest naprawdę fajne. Wzruszające, można powiedzieć, że niesie za sobą pewien przekaz, jak to, żebyśmy doceniali każdą chwilę z bliskimi, bo nie wiadomo kiedy może ich zabraknąć oraz to, żeby uważać na słowa, bo mogą zaboleć mocniej niż czyny.*Tokyo Ghoul


Tego nie skończyłam i chyba nawet nie mam na o ochoty. Nie chodzi o to, że to anime jest złe, bo nie jest. O dziwo, jest naprawdę fajne, ale chodzi o to, że po prostu nie jest to mój klimat. Skończyłam sezon 1, drugi zaczęłam, ale nie wiem czy kiedykolwiek go skończę.*Kimi no Na wa (Your Name)


Film, którego nie chciałam oglądać. Zapierałam się rękami i nogami, że go nie obejrzę, że nie chcę nawet o nim słyszeć. Ale mój Ukochany, równie uparty jak ja, namawiał mnie do obejrzenia go, aż w końcu musiałam się poddać. Film spodobał mi się, jest uroczy, chwilami zabawny no i wzruszający. I przyznam się Wam, że ja mam taki głupi honor i za wszelką cenę chciałam pokazać, że film był dla mnie obojętny. Ale nie był. Po obejrzeniu go, jeszcze o nim myślałam i następnego dnia obejrzałam go ponownie z siostrzenicą. No cóż, siostrzenica się popłakała, ja jakoś nie mogłam 😅*Sakurasou no Pet na Kanojo (The Pet Girl of Sakurasou)


Anime, które oglądamy aktualnie. Jest prześmieszne, ale bohaterki są niebywale irytujące. A zwłaszcza jedna: Shiina. Jest tak irytująco... niedojrzała. Niedojrzała w takim sensie, że kompletnie nie potrafi o siebie zadbać i wszyscy muszą na nią uważać, żeby się nie zgubiła nigdzie, a także.. żeby zakładała majtki. Ale ja nic nie mówiłam!Ocen nie wystawiam, bo czuję, że nie potrafię ocenić żadnego anime subiektywnie. Dlatego, powiedzmy, że wszystkie wymienione wyżej są dobre. Po prostu dobre.