środa, 8 stycznia 2020

(501) Zapomnij o mnie, Roma Nowicz (możliwe spoilery!)


Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 18.06.2019
Liczba stron: 320
Romans, erotyk 

Marco Antonelli ma wszystko, czego tylko zabraknie. Również jego przyjaciele i dziewczyna są idealni. Jednak pewnego dnia, na głowę spada mu prawdziwy ciężar - samobójstwo popełnia jego ojciec. Marco zostaje sam, a w dodatku bez pieniędzy. Potem następuje kolejna tragedia w jego życiu. Przyjaciele odsuwają się od niego, a ukochana odchodzi do jego najlepszego przyjaciela. Po upływie kilku lat Marco znów jest zamożnym człowiekiem i wraca do rodzinnego miasta. Kiedy ponownie spotyka Ginę, jest przekonany, że ich namiętność i uczucia nie wygasły. Teraz to jednak on chce być tym, którzy porzuci.

Kiedy zaczęłam lekturę tej powieści, byłam tak naprawdę gotowa na wszystko. Z tyłu głowy miałam jednak myśli, że to musi być dobra powieść - a przynajmniej to zasugerował mi opis.

Głównym bohaterem jest Marco, który od pierwszego momentu wzbudził we mnie sprzeczne uczucia. Z jednej strony odczuwałam strach w stosunku do jego osoby. Jego obsesja na punkcie byłej dziewczyny i żądza zemsty mogłaby złamać niejednego czytelnika. Z drugiej strony jednak gołym okiem widać jego cierpienie i złamane serce, które nadal nie chce się zagoić. Przykre jest to, jak duże cierpienie może sprawić nam jedna osoba, którą kochamy.

Gina to była partnerka Marca. Tej bohaterki nie polubiłam i nie zamierzam się z tym kryć. Wzbudzała moje negatywne uczucia, a jej irytujące zachowanie tylko podsycało ten fakt. Jest to kobieta, która sama nie ma pojęcia, czego chce. Najpierw zostawia Marca dla jego przyjaciela. Potem zaczyna uwodzić byłego chłopaka, choć jest już mężatką. Ma czelność wściekać się, że nie jest w stanie przyciągnąć do siebie swojego eks, więc sama go odpycha - tak w kółko.

No nie ma chyba osoby, której by to pasowało. Oczywiście, mogłabym ją wytłumaczyć strachem przed konsekwencjami ponownego związania się z Markiem, jednak dla mnie jest to i tak irytująca i okrutnie toksyczna bohaterka.

Podziwiam Romę Nowicz za to, jak umiejętnie poprowadziła akcję powieści i jak zgrabnie udało jej się zakręcić relacjami między bohaterami. Na plus zasługuje również wprowadzeni do powieści wątku kryminalnego. Sprawiło to, że Zapomnij o mnie nie jest kolejnym schematycznym erotykiem, ale powieścią szalenie wciągającą i wzbudzającą w czytelniku napięcie.

Jest to opowieść pełna smutku, odrzucenia obsesji na punkcie danej osoby, toksycznych relacji, a także miłości ponad wszystko i gorącej namiętności. Takiej drugiej książki nie znajdziecie, a już szczególnie nie na polskim rynku wydawniczym.

Zapomnij o mnie polecam czytelniczkom o mocnych nerwach, pragnących poznać zupełnie nową i inną powieść erotyczną, w której będą mogły się zanurzyć na długie godziny.


Za możliwość przeczytania ślicznie dziękuję wydawnictwu Videograf.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz