niedziela, 5 stycznia 2020

Podsumowanie roku 2019

Nadszedł ten moment, kiedy muszę podsumować cały ubiegły rok. 2019 był dla mnie rokiem dobrych i bardzo dobrych powieści, dobrych wydarzeń, ale również obojętności. Jednak skupmy się na podsumowaniu typowo kulturowym oraz blogowym.W 2019 rok przeczytałam równo 173 książki. Jest to wynik bardzo dobry, a liczba bardzo duża. Zapewne znajdą się osoby, które uważają, że osoby czytające tyle książek w rok robią to nie na jakość, a na ilość. A uwierzcie mi, że przy takiej liczbie, liczyła się dla mnie właśnie jakość przeczytanych powieści. Nie będę wymieniać po kolei każdej pozycji, bo będziemy tu siedzieć do jutra. Dlatego podrzucę Wam linki do podsumowań poszczególnych miesięcy. Jedynie, o czym wspomnę osobno to o książkach z grudnia.

Kwiecień: podsumowanie / bookhaul
Sierpień: podsumowanie / bookhaul
Wrzesień: podsumowanie / bookhaul
Październik: podsumowanie / bookhaul

Jak widzicie, od razu dodałam odnośniki do bookhauli. Tak samo postąpię w przypadku ostatniego miesiąca roku.

W grudniu przeczytałam 9 książek. Były to:
1. Martwy sezon
2. Ziarna wolności
3. Dopóki starczy mi sił
4. Miłość online
5. Spełnione życzenia
6. Zgryźliwe wiadomości
7. Sprawa zaginionego markiza
8. Garść pierników, szczypta miłości
9. Ściema

Z kolei dotarło do mnie sześć książek, z czego bardzo się cieszę. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że w najbliższym czasie nadrobię swoje zaległości.
1. Cholerna książka
2. Bezwład
3. Hipodrom
4. Wymiana
5. To
6. Ania z wyspy Księcia Edwarda
7. Pożegnanie z Avonlea

W 2019 na blogu udostępniłam 167 recenzji, co uważam za równie świetny wynik. Na nowo zaczęłam pisać o filmach i serialach, jaki obejrzałam. W tej kwestii rozpoczęłam serię ostatnio obejrzane, w której piszę krótkie opinie na temat różnych produkcji.

W tym roku nawiązałam również współpracę z kilkoma wydawnictwami, m.in. z We need YA, Feeria, Videograf, Prószyński i S-ka, Poradnia K oraz Rebis. Jak zawsze, pięknie dziękuję za zaufanie. :)

Przybyło mi około dwudziestu obserwujących, dzięki czemu obecnie mam ich 87. Na blogu wybiło także ponad 230 tysięcy wyświetleń, co oznacza, że w ciągu 12 miesięcy ich liczba wzrosła o nad 120 tysięcy. Mam także nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej! ;)

Jak widzicie, ten rok był dla mnie bardzo dobry pod względem czytelniczym. Liczę na to, że 2020 będzie podobnie sukcesywny, a także chciałabym, żeby stał się jeszcze bardziej pracowity. Z pewnością dołożę wszelkich starań, aby tak się stało.

Dajcie znać w komentarzach jak wyglądał Wasz rok 2019!

1 komentarz: