środa, 8 maja 2019

Podsumowanie kwietnia 2019

Jak co miesiąc, przygotowałam dla Was małe podsumowanie kwietnia. Był to dla mnie miesiąc bardzo obfity pod względem czytelniczym, jak i serialowym. Pozwólcie jednak, że wszystko opowiem Wam po kolei.Tradycyjnie zacznę od książek, które udało mi się przeczytać w ubiegłym miesiącu. Było ich naprawdę sporo, bo aż 17.

1. Story of Bad Boys - recenzja
2. Mroczne kłamstwa Minnow Bly - recenzja
3. Pisane szkarłatem - recenzja
4. Story of Bad Boys 2 - recenzja
5. Prosty układ - recenzja
6. Story of Bad Boys 3 - recenzja
7. Story of Bad Boys 4 - recenzja
8. Naturalista - recenzja
9. Normalni inaczej - recenzja
10. Ekspozycja - recenzja
11. Skradzione dziecko - recenzja
12. Śmierć komandora. Pojawia się idea - recenzja
13. Podróż do krainy umarłych - recenzja
14. Podejrzany - recenzja
15. Nasz ostatni dzień - recenzja
16. Poza rytmem - recenzja
17. Without Merit - recenzja

W kwietniu po raz pierwszy sięgnęłam po serię Story of Bad Boys, która naprawdę przypadła mi do gustu i żałuję, że nie poznałam tych książek wcześniej. Po raz pierwszy zetknęłam się również z twórczością Harukiego Murakamiego, Joanny Jax oraz Anne Bishop. Zdecydowanie ten miesiąc był naprawdę bogaty pod względem poznawania nowych dla mnie autorów. 

Najlepszą książką, którą udało mi się przeczytać w tym miesiącu, jest moja kochana Brittainy C. Cherry z jej Poza rytmem. Muszę jednak również wyróżnić dwie inne powieści, które zdecydowanie zasługują na większy rozgłos, a są nimi Normalni inaczej oraz Podróż do krainy umarłych. Ta pierwsza książka, to cudowna młodzieżówka z przesłaniem, o której się nie da zapomnieć. Druga z kolei to powieść obyczajowa z bardzo rozbudowanym wątkiem historycznym, która po prostu wciąga i nie pozwala się oderwać. 

Najsłabszą powieścią okazał się Prosty układ K.A. Figaro. Nie chcę pisać tutaj o niej drugi raz, po prostu odsyłam Was do mojej recenzji, w której uzasadniłam swoje stanowisko.

Jeśli chodzi o seriale, to chyba nie zdziwię Was, jeśli powiem, że dalej oglądam Przyjaciół. Jestem obecnie na ósmym sezonie, jakoś w połowie. Lubię ten serial ze względu na to, że jest on dla mnie idealny na rozluźnienie i oderwanie się od różnych natrętnych myśli. Obejrzałam również pierwszy i połowę drugiego odcinka The Umbrella Academy. Jednak chyba nie jest to serial w moim stylu, bo to co obejrzałam, wynudziło mnie totalnie. Zaczęłam również na nowo oglądać Shadowhunters. Przez niego mam ogromną ochotę wrócić do tego całego uniwersum Nocnych Łowców. Aktualnie jestem na bodajże siódmym odcinku pierwszego sezonu, ale coś mi się zdaje, że szybko to nadrobię.

PS. Czy tylko mnie tak wnerwia aktorka, grająca postać Clary? :/

Mam nadzieję, że Wasz kwiecień również był bardzo udanym miesiącem. Pochwalcie się w komentarzu ile książek Wy przeczytaliście, a także jakie ciekawe seriale zaczęliście oglądać! :)

2 komentarze:

 1. Świetny wynik, gratulacje! :D
  Pozdrawiam, Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialny wynik!
  Clary to chyba wszystkich tak irytuje, dalej nie jest lepiej. XD

  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń