niedziela, 12 maja 2019

(394) Wiśniowe serce, Cathy Cassidy

Cherry to dziewczynka o ogromnym sercu i niepoprawna marzycielka. Lubi fantazjować i opowiadać niestworzone historie, przez co często ładuje się w kłopoty. Oczywiście, nie robi tego specjalnie i złośliwie, taka po prostu już jest. W jej życiu zachodzi ogromna zmiana, ponieważ przeprowadza się z ojcem do jego dziewczyny i staje się częścią licznej rodziny Tanberry. Jednak to nie koniec. Wkrótce okazuje się, że dziewczyna zakochuje się w chłopaku jednej z przybranych sióstr. Teraz przed nią poważna decyzja: nadal trwać w tym uczuciu, czy pozostać lojalną wobec zołzowatej siostry?Tytuł oryginału: Cherry Crush
Cykl: Bombonierki (tom 1)
Data wydania: 24.04.2019
Liczba stron: 278
Młodzieżowa


Bardzo byłam ciekawa tej książki, ponieważ od czasu do czasu lubię przeczytać jakąś cukierkową historię, która umili mi czas. Jednak, kiedy sięgałam już po powieść Cathy Cassidy, nie wiedziałam, jak dobra historia się kryje na kartach tej książki.

Cherry to główna bohaterka tego tomu. Jest urocza, zabawna, inteligentna, choć bardzo często chodzi z głową w chmurach. Jednak nie przeszkadzało mi to i bardzo polubiłam tę bohaterkę. Gdzieś tam, w pewnych sytuacjach odkryłam, że ja i Cherry zachowujemy się podobnie.

Do gustu przypadł mi również ojciec dziewczynki. Mimo tego, że tyle osób uważa go za nieudacznika, to we mnie wzbudził on bardzo ciepłe uczucia. Widać, że Paddy kocha swoją córkę i chce dla niej jak najlepiej. Autorka ukazała tutaj uroczą relację między dzieckiem a samotnym rodzicem, która pomimo przeciwności losu jest silna i poruszająca.

Historia, jaka została tutaj przedstawiona, jest dosyć schematyczna i niektórym może wydać się okropnie nudna. Warto jednak wspomnieć, że książkę tę czyta się bardzo szybko, przyjemnie, a sama historia mimo wszystko wciąga i nie pozwala o sobie zapomnieć.

Ja zdołałam ją pochłonąć w kilka godzin, ponieważ nie ma ona zbyt wielu stron, a naprawdę mnie zaciekawiła. Z drugiej jednak strony, jest to kolejna książka, którą czytam w ostatnim czasie z wątkiem miłości do partnera siostry/brata. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to męczące i nudne, ale każda z tych historii jest opowiedziana i przedstawiona inaczej, więc ja nie narzekam.

Nie wiem, co mogłabym tu jeszcze napisać. Tak po prostu jest to książka warta uwagi, ponieważ jest urocza, zabawna i wzruszająca. Cathy Cassidy poruszyła tutaj również tematy samotnego rodzicielstwa oraz pragnienia posiadania rodziny i przyjaciół. Gdybym tylko mogła, przytuliłabym mocno Cherry, żeby dać jej choć trochę swojego wsparcia.

Komu polecam tę książkę? Szczególnie fanom romansu oraz powieści młodzieżowych z wątkiem obyczajowym. Nie mogę doczekać się, aż w Polsce pojawią się kolejne części z tej serii, ponieważ jestem ciekawa historii pozostałych sióstr Tanberry.


Za możliwość przeczytania ślicznie dziękuję wydawnictwu IUVI.

1 komentarz:

  1. Staram się ostatnio rzadziej sięgać po typowe YA i chyba nie przeczytam powyższej pozycji. ;/

    Jools and her books

    OdpowiedzUsuń