niedziela, 18 grudnia 2016

Blogmas #17-18: Piosenki, które wprowadzą Cię w świąteczny nastrój

Ho ho ho!
Uwielbiam święta i już w listopadzie maniakalnie wyszukuję i tworzę playlisty ze świątecznymi piosenkami. Znam teksty piosenek przynajmniej połowy tych popularnych utworów, ale większości utworów nie słyszałam jeszcze nigdy.
Dlatego dziś pragnę podzielić się z Tobą, Tobą no i Tobą (po prostu: z Wami) chociaż cząstką mojego świątecznego nastroju. Zasłuchajcie się!

(źródło: weheartit.com
1. Wbrew wszelkim pozorom na pierwszym miejscu od kilku lat jest "All i want for christmas" w wykonaniu Mariah Carey, chociaż wersja z Justinem Bieberem również porywa moje serducho.

2. Train i jego "Shake up christmas" co roku leci w moich słuchawkach, a kiedy tego nie słucham- to i tak to nucę.

3. Melanie Thornton z "Wonderful dream" może być Wam bardzo dobrze znane ze sławnej reklamy Coca- Coli. Pamiętam, że od dziecka nuciłam ją pod nosem, co sprawiało, że nie mogłam doczekać się, aż ponownie usłyszę tą piosenkę w telewizji. Oczywiście wtedy były czasy, kiedy nie miałam internetu, ani komputera, a takim WOW było to, że miałam kablówkę. Poważnie.

(źródło: weheartit.com)

4. "Let it snow" niestety dosyć dziwnie się słucha kiedy pada deszcz, ale pomimo tego przywodzi na myśl miłe wspomnienia.

5. "Merry christmas everyone"- ta piosenka kojarzy mi się z filmem "W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju!". Może to przez tą powalającą jakość dźwięku lub po prostu przez sam głos artysty? Wiem za to, że ostatnimi czasy słuchałam jej maniakalnie. Kiedy szłam do szkoły, kiedy z niej wracałam i w samej szkole również.

6. "Last christmas" specjalnie dałam dopiero tutaj, żebyście pomyśleli, że o niej zapomniałam. Nie, nie, skądże znowu! Ale czy wiecie, że ta piosenka w rzeczywistości jest dosyć... przygnębiająca? Chodzi w niej o to, że kobieta złamała mężczyźnie serce właśnie w ostatnie święta. Ale to nie przeszkadza nam, aby słuchając jej mieć wielkiego rogala na twarzy.

7. "Santa tell me" w wykonaniu Ariany Grande najbardziej trafia w moje gusta i przy słuchaniu jej mam ochotę tańczyć, śpiewać wraz z nią i robić wiele innych rzeczy.

(źródło: weheartit.com)

8. Teraz może coś polskiego, bo za dużo tutaj angielskiego. "Jest taki dzień" w wykonaniu zespołu Czerwone Gitary również przywodzi na myśl święta. Nadaje takiej niesamowitej atmosfery, kiedy ubieramy choinkę, pieczemy pierniczki i inne ciasta, lepimy uszka i porządkujemy dom. A nawet kiedy pakujemy prezenty (co ja osobiście uwielbiam robić).

9. Teraz piosenka, a w sumie jako taka kolęda, którą poznałam dzięki mojemu chłopakowi (dzięki Ci bardzo! 😂😂). Mianowicie "Świeć gwiazdeczko, świeć". Wkręca się i to bardzo. Prawdopodobnie będę ją śpiewać jeszcze przez kilka dni.

10. "Jingle bells"! Najlepsza piosenka ever! Gwarantuję Wam wielki uśmiech po przesłuchaniu jej. Mega pozytywna i wprowadzająca w świąteczny nastrój jak nic innego.A jeżeli nie chce Wam się szukać pojedynczo tych piosenek, zostawiam Wam link do świątecznego "lajwa", w którym lecą piosenki świąteczne 24/7, aż do świąt. Miłego słuchania!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz