piątek, 7 kwietnia 2017

(129) Art & Soul, Brittainy C. Cherry

Brittainy C. Cherry zna już prawie każdy książkoholik, choćby tylko ze słuchu. Tak samo jak ja, Jakoś nie ciągnęło mnie do książek tej pani i przez dłuższą porę unikałam ich czytania. Pewnego słonecznego dnia udałam się do biblioteki. Tam przeglądając liczne półki, znalazłam tą właśnie. Nie zastanawiając się ani chwili chwyciłam ją i udałam się do pani bibliotekarki, aby wprowadziła wypożyczenie do komputera.Wydawnictwo: Filia 
Data wydania: 16.03.2016
Liczba stron: 432
Romans, Young Adult 

Aria jest bardzo uzdolniona. Potrafi tworzyć piękne obrazy, którymi zachwycają się wszyscy dookoła. Ponadto jest wzorową uczennicą, która ma same piątki i wzorowe zachowanie.
Levi jest bardzo uzdolniony. Potrafi niesamowicie grać na skrzypcach, co zawdzięcza swojej mamie. Niestety chłopak uczy się w domu i dopiero po przyjeździe do ojca idzie do normalnej, publicznej szkoły.
Oboje są niespełnieni w swoim życiu. Aria przez jeden głupi błąd, a Levi przez problemy z kontaktem z ojcem.

Jest to książka, która zapada w pamięci. I choć sami bohaterowie jakoś specjalnie nie wzbudzają jakichkolwiek uczuć, to fabuła pozostaje w pamięci i człowiek sam zastanawia się co robi źle w życiu.

Autorka postawiła w swojej książce na fabułę, w której występuje bardzo prosty błąd, który popełnia coraz więcej młodych ludzi. Na szczęście nie poprzestała tylko na tym i tak namieszała, że powstało coś co ma uniwersalny wydźwięk w stosunku do innych takich książek.

Aria oficjalnie została moją książkową przyjaciółką i mówię serio. Gdyby ona istniała naprawdę- z pewnością przyjaźniłabym się z nią, bo jest to osoba ciekawa, inteligentna a co najważniejsze odważna. A do odważnych świat należy.

Z drugiej zaś strony Levi także jest bardzo dobrym materiałem na przyjaciela. Uroczy, zabawny, ale skryty w sobie chłopak z pewnością zjednałby sobie wiele młodych dam. I celowo napisałabym dam, ponieważ z opisów wynika, że jest także ponad przeciętnie przystojny. Czy to prawda? Niestety nie mam bladego pojęcia.

Czytało mi się ją bardzo przyjemnie i szybko. Potrafi zaintrygować czytelnika do tego stopnia, że takowy człowiek nie zwraca uwagi na świat otaczający i całkowicie zatraca się w świecie Arii i Leviego. Żarciki matematyczne (i nie tylko) wywołują szczery uśmiech, a relacje między bohaterami wzbudzają w nas uczucia niecierpliwości, smutku, radości i także wiele innych.

Jeżeli szukacie książki, która sprawi, że się uśmiechniecie, a także troszkę inaczej podejdziecie do takich spraw, to z całego serducha polecam Wam tą książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz