czwartek, 1 listopada 2018

(306) Bad Boy's Girl 3, Blair Holden

Studenckie życie Tessy zdecydowanie nie jest usłane różami. Problemy narastają z każdym dniem. Cole zaczyna coś ukrywać, rodzinne problemy z przeszłości wychodzą na światło dzienne, a Tessa ma w głowie pełno wątpliwości co do wszystkiego. Jak dziewczyna poradzi sobie z tym wszystkim?

Cykl: Bad Boy's Girl (tom 3)
Wydawnictwo: Jaguar
Rok wydania: 6.06.2018
Liczba stron: 280
Młodzieżowa

Przyznam, że temat miłości Tessy i Cole'a odrobinę mi się przejadł, lecz nie zniechęciło mnie to do lektury trzeciego już tomu tej serii. Tutaj mamy do czynienia z typowym życiem studenckim naszych bohaterów. Co mogę więcej o tym powiedzieć?

Bardzo cieszę się z tego, że autorka skupiła się na odpowiednim wykreowaniu bohaterów. Widać tutaj wyraźnie, jak wielka zmiana w nich zaszła od czasów liceum (czyli pierwszego tomu). Tessa bardzo wydoroślała i do pewnych sytuacji podchodzi ze spokojem, a nie jak dawniej - gwałtownie. Myślę, że dzięki temu polubiłam ją jeszcze bardziej i nie powiem, czuję się tak, jakbym wydoroślała razem z nią.

O Cole'u mam podobne zdanie. Z takiego typowego bad boy'a zmienił się nie do poznania. W dorosłego, dojrzałego młodego mężczyznę, który potrafi poradzić sobie ze zdecydowaną większością problemów, chociaż w pewnym momencie pojawił się jeszcze przebłysk tego poprzedniego "wcielenia". Moim zdaniem razem z Tessą tworzą dobraną parę, która nie jest już tylko miłostką z liceum. Nawet mimo tego, że niektórzy twierdzą inaczej...

O pozostałych bohaterach nie chcę za bardzo wspominać, ponieważ przyjemność z ich poznawania, chcę zostawić Wam. Jednak musicie wiedzieć jedno: Cami to dla mnie chodzące złoto.

W tej części został poruszony wątek tego, jak błędy z przeszłości rodziców, mogą odbić się na dzieciach. W prywatnym życiu nikt raczej nie oceniałby młodej osoby przez pryzmat tego, jak postępowali jej rodzice. Jednak jeśli chodzi o karierę polityczną, to tutaj na wierzch wyłażą wszystkie brudy zebrane przez kilka lat życia. Brudy te niestety wpływają również na dzieci, które później również są oceniane przez ich pryzmat. Czy powinno tak być? Nie. Czy tak się dzieje? Niestety, ale tak.

Gdzieś tam w tle, autorka poruszyła również mały wątek dotyczący niedojrzałości psychicznej i braku gotowości do rodzicielstwa. Nie będę tu mówić kto, gdzie i z kim, bo byłby to duży spoiler. Wiadomo, że kobiety dojrzewają psychicznie o wiele szybciej, niż mężczyźni, ale tutaj też pojawił się ten zgrzyt, gdzie dziewczyna nie potrafiła zrozumieć tego strachu i niechęci przed zostaniem rodzicami. Myślę, że Blair Holden postąpiła bardzo dobrze, wspominając o tym, nawet w małym fragmencie.

Choć jest to historia zdecydowanie pełna zawirowań i różnych zwrotów akcji (niekoniecznie tych dobrych), a jednocześnie trochę schematyczna, to według mnie warto sięgnąć po tę serię. Z jednej strony urocza opowieść o młodych ludziach, a z drugiej wiele uczy. Nie mogę się doczekać, aż przeczytam czwartą część.


Za możliwość przeczytania tej książki bardzo dziękuję wydawnictwu Jaguar.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz