czwartek, 29 listopada 2018

(318) [PRZEDPREMIEROWO] Koham Cieu, Agnieszka Cichocka

Ada większość swojego wolnego czasu spędza na rozmawianiu z ludźmi, na jednym z portali społecznościowych. Poznaje tam ludzi z różnych krajów i kultur. Każda historia, jaką opowiadają jej znajomi, wzbudza w niej fascynację, ale jedna z tych osób staje się dla niej tą najważniejszą... Czy internetowa znajomość z hindusem, Rajeshem może przerodzić się w coś więcej niż tylko przyjaźń? I czy jest możliwa miłość, kiedy dwójka ludzi ani razu się nie spotkała?

Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 23.11.2018
Liczba stron: 261
Literatura obyczajowa

Przyznam się bez bicia, że książka zainteresowała mnie ze względu na tytuł. Błędny zapis wyrazu "kocham cię" od razu przykuł moją uwagę i stwierdziłam, że chciałabym zapoznać się bliżej z tą pozycją. Jak więc wypadło moje spotkanie z twórczością pani Agnieszki Cichockiej?

Główną bohaterką książki jest Ada. Dorosła kobieta, mama nastolatki i ponowna mężatka. Pisząc to, nasuwa mi się na myśl pytanie: jak pracująca kobieta, mająca na głowie dom i rodzinę, dała radę pisać z setkami ludzi z innych krajów? Przecież nie od dziś wiadomo, że jest to ogromny pochłaniacz czasu. Jednak odsuwając te pytania na bok, muszę przyznać, że czytanie o kolejnych zagranicznych znajomościach kobiety było naprawdę interesujące. Większość osób, z którymi pisała Ada to hindusi, ale pojawił się również Włoch Maryo, a nawet polka Ola! Swoją drogą, Ola stała się najbliższą przyjaciółką głównej bohaterki oraz osobą, która zyskała zdecydowanie moją największą sympatię.

Sama historia opierała się głównie na relacji Ady oraz Rajesha, który dość szybko zdobył jej serce. Momentami rozmowy między nimi były naprawdę zabawne, ponieważ Ada nie do końca miała świadomość tego, jakie zwyczaje panują w Indiach i popełniała gafy, ale jej nowy przyjaciel wcale nie był w tym gorszy.

Uważam, że autorka wykreowała ciekawą historię miłosną, która jest teraz jak najbardziej aktualna. Związki przez internet są teraz coraz częstsze, więc jest to pozycja, która jak najbardziej wpisuje się w ten "trend". Ponadto Agnieszka Cichocka ma lekkie pióro, a tę książkę czyta się bardzo szybko i z wielką przyjemnością.

Myślę, że będzie to pozycja idealna dla fanów romansu lub osób chcących oderwać się choć na trochę od otaczającej ich rzeczywistości.


Za możliwość przeczytania bardzo dziękuję wydawnictwu Novae Res.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz