wtorek, 10 września 2019

(459) Addicted. Podwójna namiętność, Krista & Becca Ritchie

Lily i Lo odnaleźli się jak w korcu maku. Ona, rumieniąca się w obecności płci przeciwnej, jest uzależniona od seksu. Z kolei on, żyjący w cieniu ojca biznesmena, szuka ucieczki w alkoholu. Żeby chronić swoje mroczne sekrety przed oczami rodziny, decydują się na fałszywy związek. Przyjaźnią się od dziecka, więc nie przysparza im to wielu problemów. Do czasu.


Tytuł oryginału: Addicted to You
Cykl: Addicted (tom 1)
Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 19.09.2018
Liczba stron: 368
Romans, erotyk 


Jest to kolejna książka, która na swoją kolej musiała trochę poczekać. Tak wiem, jestem żałosna, nie trzeba mi tego mówić. Jednak przyszedł czas i na nią, więc pozwolę sobie teraz co nieco o niej opowiedzieć.

Główną bohaterką jest Lily. Dziewczyna z pozoru nieśmiała, wstydliwa, co pokazuje w obecności mężczyzn oraz słysząc rozmowy na temat seksu. Jednak, kiedy tylko budzi się w niej jej własny demon, dziewczyna zmuszona jest albo do zaspokojenia swojego pragnienia, albo wyrusza do klubu na poszukiwanie przygody na jedną noc. Szczerze mówiąc, nie polubiłam tej bohaterki. Często denerwowała mnie swoją hipokryzją oraz dość dziecinnym zachowaniem. Z drugiej strony jednak bardzo jej współczuję, ponieważ to straszne, kiedy uzależnienie rządzi twoim życiem. Nie możesz się na niczym skupić, ponieważ potrzebujesz rozładowania.

Drugim głównym bohaterem jest Lo, a właściwie Loren Hale. Chłopak został porzucony przez matkę, a jego ojciec, zamiast jakoś go wspierać, wymagał i nadal wymaga od niego coraz więcej. W końcu Lo zaczął swoje smutki, rozterki i niepewność topić w kolejnych szklankach alkoholu. Jego polubiłam już bardziej. Choć on również wzbudził we mnie morze współczucia, ale ze względu na jego relacje z ojcem, który powiedzmy szczerze, nie jest zbyt przyjazny.

Miałam mały problem z tą powieścią. Bywały momenty, kiedy nie potrafiłam oderwać się od czytania, a kolejne strony przewracały się niemal same. Bywały jednak momenty, kiedy lektura mnie męczyła i musiałam ją odkładać na jakiś czas. Ta książka zdecydowanie nie jest dobra na jedno posiedzenie, ponieważ ten cały ładunek emocjonalny oraz zmagania głównych bohaterów potrafią naprawdę przygnieść czytelnika.

Muszę pochwalić styl pisania autorek. Pomijając samą historię przedstawioną na kartach tej książki, dzięki sposobowi, w jaki napisana jest ta powieść, czytało mi się ją naprawdę dobrze. Ponadto jestem pod wrażeniem, jak trafnie Krista i Becca przedstawiły wątek uzależnień. Widać tę desperację, która wręcz wypływa z Lili i Lorena, kiedy poszukują czegoś, co uspokoi ich umysły na chwilę.

Skoro już o tym wspomniałam, to pójdę dalej. Tematyka, jaka została tu poruszona, nie należy do łatwych. Jednak uzależnienie, nieważne od czego, jest jedną z najokropniejszych rzeczy. W tej książce mamy uzależnienie od seksu, które momentami sprawiało, że było mi najzwyczajniej w świecie niedobrze i nieswojo. Uzależnienie od alkoholu jest już dość znanym wątkiem w książkach, jednak mnie nadal zaskakuje, jak wielką moc nad człowiekiem może mieć coś takiego.

Zakończenie naprawdę mnie poruszyło i tak, jak miałam dużo 'ale' co do tej historii, tak wszystkie one się rozwiały pod wpływem tej jednej końcowej sceny. Wzruszyła mnie również chęć bohaterów do walki z tymi demonami, które w nich siedzą. Moim zdaniem, zasługuje to na ogromną pochwałę.

Jeżeli szukacie zwyczajnego erotyku/ romansu, który zapewni Wam rozrywkę i który zdołacie połknąć w jeden wieczór- to odradzam Wam tę książkę. Jednak jeśli chcecie czegoś, co niesie za sobą jakieś przesłanie, lub po prostu nie jest zwyczajnym erotykiem, to sięgajcie właśnie po tę powieść.


Za możliwość przeczytania ślicznie dziękuję wydawnictwu W.A.B. 

1 komentarz:

  1. Słyszałam o tej serii, ale nie czytałam jeszcze i póki co jej nie planuję :) Mam dużo innych zaległych tytułów :o

    www.whothatgirl.pl

    OdpowiedzUsuń