piątek, 20 lipca 2018

(256) Begin again, Mona Kasten

Allie, czyli świeżo upieczona studentka przyjeżdża do obcego miasta. Los postanawia spłatać jej figla i młoda dziewczyna jest zmuszona do wynajęcia pokoju od młodego, przystojnego Kadena. Co wyniknie z takiego układu?

Tytuł oryginału: Begin again
Cykl: Begin again (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar 
Data wydania: 28.02.2018
Liczba stron: 504
Młodzieżowa, romans

Jest, a raczej była to książka, do której przeczytania zbierałam się dosyć długo. Pewnego dnia uznałam, że w końcu chcę sięgnąć po tę pozycję, bo wydawała się być naprawdę przyjemną młodzieżówką- idealną na upalne dni. I szczerze? Żałuję, że nie sięgnęłam po nią wcześniej.

Główna bohaterka, Allie, już od początku wzbudziła moją sympatię. Mimo tego, że ma swoje koszmary z przeszłości, z którymi musi się zmagać, to stara się wieść spokojne i szczęśliwe życie.

Kaden, czyli ten tajemniczy przystojniak, na samym początku wydał mi się bardzo, ale to bardzo dziwny. Najpierw prawie wyrzucił Allie na ulicę, a następnie stwierdził, że fajnie by było gdyby jednak wynajęła ten pokój od niego, bo potrzebuje kasy. Ale żeby nie było tak łatwo, wyznaczył zasady, których oboje mają się trzymać. Między innymi jest to zakaz zadawania pytań o przeszłość i przyszłość oraz dziewczyna nie ma co liczyć na przyjacielskie wsparcie od tegoż chłopaka.

Choć ich relacja jest naprawdę skomplikowana i dziwna, to jest w niej coś, co tylko zachęca czytelnika do dalszego poznawania tej historii. Pewne zwroty akcji niemal wbijają w fotel, a odbiorca czuje wielką potrzebę poznania tego, co stanie się dalej.

Pojawia się tutaj pewien znany już schemat. Młoda dziewczyna przyjeżdża do kompletnie obcego miasta i akurat jakimś cudem trafia jej się znajomość z super przystojniakiem. Mimo tego, że fabuła powieści opiera się właśnie na tym, to książka jest naprawdę fajna. Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie, a sama historia wciąga już od pierwszej strony. Jako miłośniczka powieści młodzieżowych, muszę stwierdzić, że jest to jedna z lepszych młodzieżówek jakie czytałam.

Z opisu może wynikać, że jest to jedna z tych wattpadowych książek, ale niech Was to nie zmyli, tak jak mnie. To jest o niebo lepsze niż wszystkie opowiadania z Wattpada razem wzięte. Romans, dramat, liczne plot twisty sprawiają, że powieść zyskuje miano tej bardzo dobrej.
Czy polecam? Oczywiście! Dla każdego miłośnika romansu oraz młodzieżówek jest to pozycja wręcz idealna.


Za możliwość przeczytania bardzo dziękuję wydawnictwu Jaguar.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz