czwartek, 20 grudnia 2018

Blogmas #16: 5 książek z motywem świątecznym

Ja wiem, że ten post powinien pojawić się jakieś dwa tygodnie temu, ale niestety obowiązki mi na to nie pozwoliły. Przygotowałam dla Was pięć książek, które mają motyw świąteczny. Dwie z nich nie zostały przeze mnie jeszcze przeczytane, ale to chyba nie będzie bardzo przeszkadzało?


1. Okruchy dobra - recenzja
Bardzo ciepła opowieść o tym, że w Wigilię nie musimy być sami. Być może tuż pod naszym nosem jest ktoś, kto również spędza ten dzień samotnie, więc może tak spędzić ten wieczór razem? Książka odrobinę skojarzyła mi się z Listami do M, ale o tym pisałam więcej w recenzji.


2. Dwanaście życzeń - recenzja
Kolejna piękna opowieść o tym, że w Wigilię należy się pogodzić oraz spędzić ten czas z rodziną. Wzruszająca, zabawna - jak dla mnie bomba!


3. Wieczór taki jak ten
Tę książkę aktualnie czytam. Jestem mniej więcej w połowie i już mogę powiedzieć, że jest to również ciepła powieść o spędzaniu czasu z rodziną oraz o tym, jak ta rodzina jest ważna. Recenzja już wkrótce.


4. Magia grudniowej nocy
Jest to kolejna część z cyklu Wieczór taki jak ten. Opowiada ona historię Michaliny, którą zdążyłam już bardzo polubić. Chciałabym przeczytać tę książkę jeszcze w tym roku, ale bladego pojęcia nie mam, jak mi to wyjdzie.


5. Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań
To jest zdecydowanie opcja dla wielbicieli opowiadań. Sama nie jestem jeszcze zdecydowana czy chcę sięgnąć po ten zbiór czy nie. Przekonuje mnie jednak to, że są to opowiadania świąteczne. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, ponieważ opowiadania do tej książki napisało aż dwunastu różnych autorów, m.in.: Rainbow Rowell oraz David Levithan.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz